namai » Hi-Tech » Kas yra aplinkinis pasaulis. Kas yra aplinkinis pasaulis? Gyvoji ir negyvoji gamta, jos objektai

Kas yra aplinkinis pasaulis. Kas yra aplinkinis pasaulis? Gyvoji ir negyvoji gamta, jos objektai

Pasaulis aplink 1 klasę.

pasaulis.

Pamoka numeris 1.

Tema: Kas yra aplinkinis pasaulis.

Užsiėmimų organizavimo forma (pamokos tipas): pamoka su tiriamosios ir žaidybinės veiklos elementais.

Pamokos tipas: įvadinė pamoka, supažindinimo su nauju akademiniu dalyku pamoka.

Pamokos tikslai:

    Pradinių idėjų apie akademinį dalyką „Pasaulis aplink“, apie gyvosios ir negyvosios gamtos objektus įsisavinimas.

    Sąlygų psichikos funkcijoms, gebėjimams, motyvacinėms nuostatoms, kūrybingam tiriamajam mąstymui formuotis ir vystytis, įtraukiant į aktyvią edukacinę ir tiriamąją veiklą, sudarymas.

    Formuojasi moralinės ir valios savybės, gebėjimas kontroliuoti savo elgesį ugdymosi situacijose.

Pagrindinės sąvokos: supantis pasaulis: gamtos pasaulis, daiktų pasaulis, žmonių pasaulis.

Metasubjektų ryšiai: aplinkinis pasaulis, iso.

Ištekliai: mokinio darbo sąsiuviniai, vadovėliai, spalvoti pieštukai, 3 miesto paveikslėliai, povandeninis pasaulis ir merginos prie tvenkinio; vagonai ir gamtos objektai, daiktai, žmonės.

Planuojamas mokymosi rezultatas, įsk. UUD susidarymas:

    Turėkite idėją apie supantį pasaulį, apie gyvosios ir negyvosios gamtos objektus, pateikite apytikslius atsakymus į klausimą: "Kodėl jums reikia tyrinėti jus supantį pasaulį?"

    Žinoti skiriamuosius gyvosios ir negyvosios gamtos objektų bruožus.

    Gebėti atlikti nesudėtingus stebėjimus, lyginti gyvosios ir negyvosios gamtos objektus, nedideliu sakiniu atsakyti į paprastus mokytojo ar pasakos veikėjo klausimus, mokėti vykdyti mokytojo nurodymus.

    Gebėti bendradarbiauti su bendražygiais paprasčiausiai vaidmenų žaidimai ir turėti paprastus dialogus.

1. Asmeninis UUD: susidomėjimo nauju dalyku formavimas, poreikio studijuoti pasaulį, kuriame gyvenate, nustatymas;

2. Reguliuojantis UUD: darbo vietos organizavimas pagal mokytojo nurodymus; jei įmanoma, įvertinkite savo ir draugo darbą; nustato užduoties atlikimo planą vadovaujant mokytojui.

3. Kognityvinis UUD: naršykite vadovėlyje ir darbo knyga; lyginti objektus, objektus: rasti bendrą ir skirtumą; grupuoti daiktus, objektus pagal esminius požymius; atgaminti tai, kas buvo išgirsta, nustatyti pamokos temą; vadovaujant mokytojui daryti išvadas.

4. Komunikacinis UUD: dalyvauti dialoge pamokoje, atsakyti į mokytojo klausimus, suformuluoti klausimą dominančiu klausimu; klausytis ir suprasti kitų kalbą.

7. Refleksija. Asmeninis UUD

Susiformavo UUD

Mokytojo veikla

Studentų veikla

1.Organizacinis momentas

Komunikacinis UUD

Mokytojas sveikina vaikus, sveikinimus priima su šypsena, o bet kokią įtampą nuima šiek tiek kvėpavimo mankšta. Ruošia vaikus

MOKYTOJAS. Labas rytas vaikai! Ruoškimės pamokai kartu – pakelkime rankas aukštyn, giliai įkvėpkime, kelias sekundes palaikykite rankas aukštyn, o po to staigiai nuleiskite žemyn, šiek tiek pasilenkdami į priekį ir giliai iškvėpdami. O dabar visi sės, kaip jam bus patogu dirbti pamokoje.

Vaikai linksmai sveikina mokytoją, daro kvėpavimo pratimas ir atsisėsti savo darbo vietose. Tuo pačiu metu jie užima patogią, bet priimtiną poziciją studijoms.

2. Pagrindinių žinių aktualizavimas.

Asmeninis UUD

Kalbos apšilimas. Mokytojas įtraukia mokinius į dialogą.

- Kaip manai, kas tau bus asistentas pamokoje?

Užuominos mįslė.

Štai pats pirmasis asistentas:
Jis protingas, ištikimas
Pamoka nukris ant stalo
Pažiūrėk, jis tau viską pasakys!

-Kaip vadinasi mūsų vadovėlis?

Tai yra dalyko, kurį studijuosime, pavadinimas.

Susipažinimas su darbo knyga.
.

Mokytoja, draugas, namuose, mama.

Tai pamoka!

Pasaulis.

Vaikai paima jį į rankas, apžiūri viršelį.

3. Tikslų išsikėlimas ir motyvavimas.

Reguliavimo UUD

-Pakalbėkime apie tai, kas bus aptariama mūsų pirmoje pamokoje apie mus supantį pasaulį.

- Koks jus supantis pasaulis?

-Kodėl tau staiga reikia tai mokytis?

4. Vaikų naujų žinių atradimas

Kognityvinis UUD

Asmeninis UUD

MOKYTOJAS. Dabar pasinaudokime savo pirmuoju pagalbininku – atidarykite mokymo programą puslapyje. Pažvelkime atidžiau į iliustraciją.
Mokytojas skaito eilėraštį.
MOKYTOJAS.
Apsidairykite, mano draugas!
Matai upę, mišką, pievą,
Paukščių pulkai, lėktuvas,
Tai išskrido.
Dangus, vėjas, debesys,
Vėl upė, upės pieva!
MOKYTOJAS. Pradedame studijuoti naują akademinį dalyką – „Pasaulis aplink“. Dar kartą apsvarstykite paveikslą, pažiūrėkite pro langą, aplinkui, pagalvokite ir pasakykite, koks yra jus supantis pasaulis? Kas ir kas yra supančio pasaulio dalis?

STUDENTAI. Mus supantis pasaulis yra tai, kas mus supa, kas yra aplink mus. Tai įvairios būtybės ir daiktai, gyvūnai, dangus, debesys, medžiai, namai, žmonės.
MOKYTOJAS. Gerai vaikinai! Šauniai padirbėta! Ir aš norėčiau, kad išmoktumėte stebėti jus supantį pasaulį, jį studijuoti ir tyrinėti.

Pamokoje apie mus supantį pasaulį sužinosime, kodėl po dienos seka naktis? Kiek dienų per metus? Kodėl keičiasi metų laikai? Koks įvairus yra augalas ir gyvūnų pasaulisŽemė? Kodėl žmogui labai svarbu gyventi šeimoje? Kokius stebuklus gali padaryti žmogaus rankos?

Žaidimas yra kelionė.

1 eilė eina į mišką.

2-oji eilė eina į povandeninį pasaulį.

3 eilės pasivaikščiojimui po mūsų miestą.

– Išvardinkite gamtos objektus, kuriuos ten matėte?

-Kartą, du, tris - grįžo iš kelionės. Jūs, vaikinai, pasirodėte labai pastabūs, todėl įvardijote daugybę aplinkinio pasaulio objektų.

Apibendrinkime pirmąjį rezultatą.

– Ką tiria tema „Pasaulis aplink“?

Mokiniai atsiverčia vadovėlius ir žiūri į paveikslėlius.

Mus supantis pasaulis yra tai, kas mus supa, kas yra aplink mus. Tai įvairios būtybės ir daiktai, gyvūnai, dangus, debesys, medžiai, namai, žmonės

Mokiniai gali išvardinti kelis daiktus aplink juos.

1 eilė: mergaitė, tvenkinys, antis su ančiukais, medžiai, žolė.

2 eilė: jūros žvaigždės, augmenija, koralai, dugnas, vanduo.

3 eilė: pastatas, aikštė, gėlės, medžiai.

Supančio pasaulio subjektas tyrinėja gamtos pasaulį, daiktų pasaulį, žmonių pasaulį.

5. Pirminis tvirtinimas.

Reguliavimo UUD

Komunikacinis UUD

DARBAS pagal vadovėlį p. 5Z

Užduotis: Padalinkite piešinius į dvi grupes. Paaiškinkite savo sprendimą. Galite naudoti užuominą.

- Išvardykite paveikslėlyje esančius elementus.

– Į kokias dvi grupes juos skirstytumėte? Kodėl?

-Pabandykime ištarti visą atsakymą į klausimą: koks yra mus supantis pasaulis?

1 atsakymo variantas: gyvai ir negyvoji gamta.

2 variantas: gamtos pasaulis, žmonių pasaulis, daiktų pasaulis.

Pagal vadovėlį: mus supantis pasaulis yra tai, kas yra aplink mus: gamta, žmonės ir viskas, kas sukurta žmogaus.

Vertinami vaikų, galinčių tiksliau atkartoti šį apibrėžimą, atsakymai.

6. Savarankiškas darbas.

Komunikacinis UUD

Kognityvinis UUD

Asmeninis UUD

DARBAS darbo knygelėse 4-5 puslapiuose

1 užduotis 4 puslapyje.

-Nuspalvinkite tai, kas susiję su laukine gamta.

Fiziniai pratimai akims ir rankoms.
MOKYTOJAS. Su jumis padarėme gerą darbą, o jūsų akys ir rankos nusipelno šiek tiek poilsio. Mes pakilome iš jų darbo vietų, palikome jų stalus, pakėlėme rankenas aukštyn, nuleidžiame. Kartojame tris kartus. Dabar pabandykime pasukti rankomis: pirmyn, atgal. Rankas ištiesėme į šonus, sulenkiame per alkūnes ir sukame: pirmyn atgal, dabar ištiesiame rankas į šonus ir sukame rankomis: pirmyn ir atgal. Dabar nuleidžiame rankas ir šiek tiek papurtome rankas. Užmerkite akis, įsivaizduokite, kad esate ant švelnios šiltos jūros kranto, įkiškite rankas į šiltą vandenį, ištraukite šepetėlius iš vandens ir pabandykite nukratyti lašus. Šauniai padirbėta! Dabar atidžiai pažiūrėkime pro langą didelis medis mokyklos kieme nustok žiūrėti į medį, garsiai suskaičiuok iki 10. GERAI! Dabar užmerkite akis ir vėl suskaičiuokite iki 10.

Vaikai vykdo mokytojo nurodymus: pasukite rankas, pasukite per alkūnes sulenktas rankas, sukite ir papurtykite rankas, užsimerkite.

BĖGIMAS 5 puslapyje. sąsiuviniai.

-Sujunkite piešinius į dvi grupes. Paaiškinkite savo pasirinkimą.

ŽAIDIMAS „Prikabinkite priekabas į traukinius“.

Gyva ir negyvoji gamta.

Kviečiu į valdybą du traukinio studentus. Vaikai iš savo vietų rodo savo nuotrauką, traukiniai montuoja priekabas.

MOKYTOJAS. Puiku vaikinai! Tiesa, visus gamtoje aptinkamus objektus galime padalyti į dvi dalis didelės grupės- gyvosios gamtos objektai ir negyvosios gamtos objektai.

Gėlės, drugelis, eglė, grybai.

Dirbkite poromis: „Paklauskite kaimyno patarimo“.

Patiekalai – negyvoji gamta, likę gyvosios gamtos objektai.

Jie yra aktyvūs ir nepriklausomi.

Žaidimo metu kontroliuokite save ir savo bendražygius.

Valdymas pagal pavyzdį lentoje.

Komunikacinis UUD -Ko naujo išmokote pamokoje?

Kam buvo sunku? Įdomus? Jūsų darbo įvertinimas.

Mano nuomone, „aplinkinio pasaulio“ sąvoka yra gana daugialypė ir kiekvienas tai pateikia skirtingai. Kalbant apie save, mus supantį pasaulį laikau įdomiu ir nuostabiu, džiaugiuosi, kad jame gyvenu.

Mus supantis pasaulis

Kas yra aplinkinis pasaulis? Vienam žmogui tai bus erdvė kuris jį supa, o kitam - Visata... Norėdami jį įdėti paprasta kalba, tai viskas, kas mus supa:

  • viskas, kas sukurta žmonijos;
  • Gyva gamta;
  • negyvoji gamta.

Tačiau pasaulis yra ne tik nuostabus, bet ir toks nuostabiau, nei galime įsivaizduoti... Yra daugybė gyvūnų, reiškinių ir augalų, apie kurių egzistavimą dauguma žmonių net neįtaria.

Nuostabu aplinkiniame pasaulyje

Madagaskaras gyvena visiškai nuostabus primatas – ae... Dėl jos mažo keistai atrodantis, vietiniai jos labai atsargūs. Jų įsitikinimai šį gyvūną sieja su piktosios dvasios ir piktosios dvasios... Yra ženklas, kad jei sutiksite šį gyvūną, mirtis neišvengiamai aplenks per metus.


Vienas paslaptingiausių reiškinių - šliaužiantys akmenys aptiktas JAV sauso ežero dugne. Akmenų perkėlimas be pagalbos nekelia abejonių, tačiau niekas nematė, kaip tai vyksta – jie persikelti kartą per kelerius metus... Mokslininkai teigia, kad tai įmanoma dėl pokyčių temperatūros režimas.


Kokoso krabas Jis pagrįstai laikomas didžiausiu vėžiagyvių atstovu - jo ilgis dažnai siekia 35 centimetrus. Jis gyvena žemėje, urvuose, kur susitvarko sau minkštą kokoso lapų „plunksnų guolį“.


Labiausiai nuostabus medis planetoje - baobabas... Unikali šio medžio savybė – gyvybingumas: jei pašalinsite žievę, per trumpiausią laiką išaugs nauja. Statinės storis dažnai siekia 10 metrų, o mediena kaip kempinė sugeria drėgmę. Manoma, kad medis gali gyventi tūkstančius metų, tačiau iš tikrųjų to patvirtinti neįmanoma - nėra metinių žiedų.


Skruzdėlė Panda neturi visiškai nieko bendra su dėmėtuoju lokiu, išskyrus išvaizda... Tiesą sakant, tai net ne skruzdėlė, ir vokiška vapsva, kartais vadinama aksomine skruzdėle dėl daugybės jos kūną dengiančių plaukų. Kaip ir bet kuri kita vapsva, ši „skruzdėlė“ gali įgelti, a diskomfortas truks kelias valandas.

Pamokos tikslas:

  • supažindinti mokinius su gamtos įvairove ir jos klasifikacija;
  • apsvarstyti santykį gamtoje ir gamtos vertę žmogui;
  • ugdyti pagarbą gamtai.

Įranga:

  • diagramos - atramos, kortelės;
  • vadovėlis, darbo knygelė, (gyvosios ir negyvosios gamtos objektai).

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas.

Pamokos temos ir tikslų komunikacija. Mokytojas skaito eilėraštį.

Yra tik šventykla
Yra mokslo šventykla.
Taip pat yra gamtos šventykla -
Su miškais, tiesiančiais rankas
Saulės ir vėjų link.
Jis yra šventas bet kuriuo paros metu,
Atverk mums karštyje ir šaltyje
Užeik čia, būk šiek tiek širdies
Neišniekink jos šventovių.

Mokytojas. Vaikinai, ką Pagrindinė mintisšios eilutės? Ką manote apie šiandieną bus kalba pamokoje? ( Apie gamtą.)

Mokytojas. Tiesa, mūsų pamokos tema „Gamta“. Šiandien susipažinsime su gamtos įvairove ir jos klasifikacija. Apsvarstykite santykius gamtoje ir jų reikšmę žmogaus gyvenime.

II. Darbas tema „Gamtos įvairovė ir jos klasifikacija“.

Mokytojas. Kas yra gamta? ( Viskas, kas mus supa ir nėra žmogaus rankų sukurta.)

Ekrane rodomos nuotraukos: automobilis, upė, lietus, saulė, lapė, rožė, beržas, namas, knyga, televizorius.

Mokytojas. Pagalvokite, kas iš to, ką matėte, gali būti priskirta gamtai, o kas sukurta žmogaus rankomis? ( Žmonių sukurti objektai pašalinami.)

- Perskaitykite likusių gamtos objektų pavadinimus ( lietus, gėlės, lapė ir kt.).

– Į kokias dvi grupes juos galima skirstyti? ( Ant gyvosios ir negyvosios gamtos objektų.)

- Užpildykite korteles, užrašydami šių objektų pavadinimus reikiamoje grupėje, sugalvokite ir užsirašykite dar tris pavyzdžius.

Gyva gamta Negyva gamta

Mokytojas. Vaikinai, kuo gyvi daiktai skiriasi nuo negyvosios gamtos objektų? ( Gyvos būtybės ar organizmai gyvena, kvėpuoja, maitinasi, auga, vystosi, susilaukia palikuonių, miršta.)

Mokytojas. Yra specialus mokslas, kuris tyrinėja laukinė gamta ir tai vadinama biologija. Šis žodis kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių „bios“ – gyvybė „lotosas“ – mokslas.

Gamtoje biologai visus gyvus daiktus suskirstė į magiškas karalystes.

Lentelė paryškinta.

Karalystės.

Augalai Gyvūnai Grybai ?

Sukurkite ir pavadinkite šių karalysčių objektus. ( Vaikų atsakymai.)

Bet tai dar ne viskas. Kaip manai, kokia karalystė dar gali egzistuoti? ( Išgirsti vaikų atsakymai.)

Mokytojas. Maži organizmai egzistuoja visur ir visur. Didžiulis jų kiekis gali būti maiste, ore, ant daiktų. Jie yra bakterijos. Juos galima pamatyti tik su mikroskopu – didinamuoju prietaisu, su kuriuo dirbsite 5 klasėje.

III. Inkaravimas.

Siekdami įtvirtinti medžiagą, vaikinai atlieka užduotį darbo knygelėje Nr.1, 2, 4 puslapyje.

IV. Kūno kultūra: „Gyvas ir negyvas“.

Mokytojas vadina žodį, jei jis reiškia gyvosios gamtos objektą, tada vaikai šokinėja į vietą, jei vadinamas negyvosios gamtos objektas, tada vaikai atlieka pritūpimus ir pan.

V. Pokalbis „Gamtos reikšmė žmogui“.

Mokytojas. Ar žmogus priklauso gyvajai ar negyvajai gamtai? ( Žmogus priklauso gyvajai gamtai.)

– Ar, vaikinai, pagalvojote apie tai, kad žmogus, skindamas gražias gėles, kirsdamas miškus, naikindamas gyvulius, skurdina savo tėvynę? Juk miškai, pievos ir jų gyventojai – mūsų krašto grožis. Kodėl, įėjus į mišką. matome ženklus „Saugok mišką! ( Vaikų atsakymai.).

– Poilsiautojų būna įvairių: yra gerų, o yra tokių, kurie laužui pjauna jaunus medžius, laužo krūmus, palieka sudaužytus butelius, o baisiausia – laužą. Prisiminti! Didžiausias miško priešas yra ugnis! Ir kuo daugiau kenkiame gamtai, tuo blogiau ji darosi mums, gyvenantiems mūsų planetoje. Kodėl? ( Išgirsti vaikų atsakymai.) Padarykite išvadą. Gamta yra ko šaltinis? ( Diagrama paryškinta.)

  1. Gamta yra oro, maisto, vandens šaltinis.
  2. Įsivaizduokite, mes ateiname į mišką ir grožimės jo flora ir fauna. Kokie jausmai jus apima? ( Mums jis patinka.) Taigi tai yra šaltinis grožis.
  3. Poilsis, grožis, grynas oras, Tyras vanduo, visavertis maistas yra sveikatos garantija.
  4. Atvykę į mišką pamatėte nulūžusią medžio šaką. Kaip elgiatės toliau? ( Pririšsiu šaką.) Atsipalaidavęs miške dar turi tuščių sulčių dėžučių, skardinių, maišelių. Ką tu darysi? ( Pasiimsiu su savimi, kad išmesčiau į šiukšliadėžes.) Kas yra geras, jautrus požiūris į gamtą? ( Gerumas.)
  5. Studijuodami gamtą žinome, kaip skruzdėlės kuria lizdus, ​​kodėl sninga ir šviečia saulė, kodėl niokojami kalnai. Ir šis gamtos šaltinis vadinamas pažinimas.
  6. Mus supa ne tik grožis, gerumas, žinios, bet tai, ką sukuriame, yra šaltinis medžiagos ūkinei veiklai.

Vi. Pamokos santrauka.

Laukinės gamtos pasaulis yra gražus, o žmonės yra jo dalis. Turime kartu saugoti, pažinti šį puikų pasaulį! Be jo nebūtų nei poezijos, nei meno, nei gyvenimo. Vienas žmogus palieka pėdsaką miške, šimtas žmonių palieka pėdsaką, o tūkstantis palieka dykumą.

Gamta yra nuostabiai įvairi. Jis skirstomas į gyvą ir negyvą. Gyvoji gamta skirstoma į karalystes: augalus, gyvūnus, grybus, bakterijas. Gamtoje viskas yra tarpusavyje susiję. Žmonės negalėtų gyventi be juos supančios gamtos.

Tema „Pasaulis aplink“. pradinė mokykla padeda pagrindą vystymuisi pažintinis susidomėjimas vaikus į tokius gamtos ir socialinius mokslus kaip geografija ir biologija, fizika ir chemija, istorija ir socialiniai mokslai. Šis dalykas tapo ankstesnio mokyklinio gamtos istorijos kurso permąstymu ir papildymu. Jis skirtas mokyti vaikus visapusiškai, racionaliai suprasti patį mus supantį pasaulį, kuriame gyvename.

Šioje teminėje dalyje yra paruoštos pamokų santraukos, projektinės veiklos, integruotos pamokos, Papildoma veikla visame pasaulyje pradinėje mokykloje. Pateiktų temų spektras labai platus. Ji apima visumą mokymo planasžinoma ir tuo neapsiriboja.

Pamokų pavyzdžiai iš juos supančio pasaulio – padėti mokytojams.

Yra skyriuose:
Apima skyrius:

Rodomos publikacijos 1–10 iš 320.
Visi skyriai | Pasaulis

Kritinio mąstymo technikos rusų kalbos ir supančio pasaulio pamokose Rašymo sinchronizavimo priėmimas. Pokyčiai, vykstantys m modernus švietimas, kaip prioritetą iškėlė naujų mokymo ir auklėjimo technologijų naudojimo problemą. Rusų kalbos, literatūrinio skaitymo pamokose, aplinkinis pasaulis, naujų žinių įsisavinimo etape galite ...

Pamokos apie išorinį pasaulį rengimas 4 klasėje „Senovės slavų gyvenimas senovės Rusijos laikais“ tema. Senovės slavų gyvenimas. Laikais Senovės Rusija. Tikslas: edukacinis: formuoti mokiniuose idėją apie Senovės Rusiją, Rusijos kunigaikščius, apie senovės slavų gyvenimą, jų religiją; besivystantis: ugdyti mokinių žodinę kalbą, vaizduotę, fantaziją, gebėjimą dirbti su ...

Mus supantis pasaulis – „Keliauk į kelio ženklų šalį“. Aplinkinio pasaulio pamokos, naudojant žaidimų technologijas, santrauka 2,4 klasėse

Leidinys „Kelionė į kelio ženklų šalį“. Aplinkinės pamokos santrauka ... " Savivaldybės ugdymo įstaiga "Staropolskaya vidurinė mokykla" Pasaulis aplink mus: pamoka naudojant žaidimų technologijas 2, 4 klasėse Parengė ir veda: mokytoja pradines klases Khozyainova EV Tikslai: 1. Plėsti mokinių žinias apie elgesio kelyje taisykles. 2. Ugdyti pagarbos jausmą savo...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

Pamokos apie aplinkinį pasaulį santrauka 3 klasėje „Auksinis Rusijos žiedas“ Pamokos santrauka tema „Auksinis Rusijos žiedas“ Tikslas: pilietinio tapatumo pagrindų formavimas, pasididžiavimo tėvyne jausmas. Tikslai: 1. Plėsti vaikų žinias apie Auksinio žiedo miestus. 2. Išmokite atpažinti miestą pagal pagrindines lankytinas vietas ir daugintis...

Testas apie išorinį pasaulį „Išmintingas pasirinkimas“, 4 klasė, aplinkinis pasaulis, UMK A. A. Pleshakova, M. Yu. Novitskaya ("Perspektyva") Testas "Išmintingas pasirinkimas" 1. Kokiais metais įvyko Rusijos krikštas? a) 862 m. b) 1157 m. c) 988 m. 2. Didysis Kijevo kunigaikštis, pakrikštijęs Rusiją. a) Kunigaikštis Vladimiras b) Princas Jurijus Dolgoruky c) Princas Jaroslavas Išmintingasis 3. Diena ...

Aplinkinio pasaulio patikrinimo darbas „Maskvos karalystės pradžia“, 4 klasė UMK A. A. Plešakovas, M. Ju. Novitskaja Tikrinimo darbas „Maskvos pradžia“ Pavardė _ 1. Kaip buvo perduotas didžiojo kunigaikščio sostas? _ 2. Kodėl rusų žmonės bėgo į negyvenamas vietoves – į stepę, į Dono upių salas, į Volgos Žigulių kalnus? _ _ 3. Kaip vadinosi nemokama ...

Mus supantis pasaulis – pamokos apie išorinį pasaulį santrauka 1 klasei „Naudingi produktai savo rankomis“

Tema: " Sveikas maistas pasidaryk pats „Tikslas: – skatinti vaikų gebėjimų vykdyti pažintinę – tiriamąją veiklą formavimąsi. Tikslai: 1. Tyrimo veikla siekiant išsiaiškinti, kokią naudą duoda pienas vaikų kūnas... 2. Reklamuoti...

Tyrimo kompetencijų formavimo klasėje teoriniai pagrindai tema „Pasaulis aplink“ Edukacinės tiriamosios veiklos problema turi gilias šaknis. Užsienio mokytojai (J.-J. Rousseau, I. Pestalozzi, F. Disterweg, G. Kershenshteiner, J. Dewey, S. Frene) išsakė idėją skatinti vaiką pažinti pasaulį per tyrimus ir atradimus. Rusijoje ši pozicija...

Kas yra aplinkinis pasaulis? Atrodytų, paprastas klausimas, į kurį gali atsakyti net pirmoje klasėje besimokantis vaikas. Tačiau verta pasigilinti – ir paaiškėja, kad iš tikrųjų viskas yra daug sudėtingiau. Ir kuo žmogus vyresnis ir labiau išsilavinęs, tuo sudėtingesnė jo atsakymo versija.

To priežastis – didžiulis intelektualinis šuolis, kurį žmonija padarė savo evoliucijos kelyje. Daugelis religinių judėjimų, filosofinių mokyklų ir mokslinių teorijų suteikė mums galimybę savo nuožiūra pakeisti atsakymo į šį klausimą interpretaciją. Todėl pabandykime patys išsiaiškinti, koks mus supantis pasaulis yra iš tikrųjų.

Tiesa paprastume

Pirmiausia mes apsvarstysime šį klausimą, vadovaudamiesi logika paprastas žmogus nesigilinant į subtiliąją visatos materiją. Taigi, mus supantis pasaulis yra mus supanti erdvė. Ir būtent šią akimirką pasirodo pirmieji prieštaringi pareiškimai.

Jei išsiaiškinsi, gana sunku nubrėžti ribas, skiriančias vieną erdvę nuo kitos. Juk nėra jokių konkrečių standartų, galinčių susisteminti visas šias žinias milijardų žmonių galvose. Šiuo atžvilgiu, jei užduosime įprastą klausimą apie tai, kas yra mus supantis pasaulis, sulauksime skirtingų atsakymų.

Pavyzdžiui, kai kuriems tai gali būti erdvė, kuri juos supa tiesiogiai. Kitiems viskas daug sudėtingiau, ir šia sąvoka jie reiškia visą mūsų planetą ar net Visatą.

Mus supantis pasaulis: laukinė gamta

Tačiau, nepaisant visų atsakymų įvairovės, yra ir tokių, kuriuos galima išskirti į atskirą grupę. Taip yra dėl to, kad, nepaisant nedidelių skirtumų, jie vis dar turi tam tikrų panašumų, dėl kurių kyla bendra idėja.

Visų pirma daugelis mano, kad mus supantis pasaulis yra visa mus supanti gyva būtybė. Tie patys miškai, laukai, upės ir dykumos. Čia taip pat yra gyvūnai ir augalai, nes jie yra neatsiejama šio pasaulio dalis.

Koks mus supantis pasaulis filosofų akimis?

Filosofai ir teologai šią problemą nagrinėja giliau. Juk jiems mūsų pasaulis yra sudėtingesnės realybės dalis. Aiškumo dėlei apsvarstykime pagrindinius jų požiūrio į dabartinę dalykų tvarką ypatybes.

Pagal religiją mūsų tikrovė yra vieta, kur žmonės gyvena tik dalį jiems paruošto kelio. Tai yra, mus supantis pasaulis tėra ekranas, apimantis daugiau graži vieta- Rojus.

Kalbant apie filosofus, jie neaiškiau formuluoja atsakymą į šį klausimą. Priklausomai nuo mokyklos, mąstytojas gali įvairiai apibrėžti supančio pasaulio sampratą. Vieniems tai – materiali vieta, kitiems – dvasinė, tretiems – dviejų ankstesnių derinys.



Ankstesnis straipsnis: Kitas straipsnis:

© 2015 m .
Apie svetainę | Kontaktai
| svetainės žemėlapis