namai » Butas ir kotedžas » Stalo serviravimo kūrybinis projektas. Projektas Stalo serviravimas.doc - Kūrybinis projektas "Stalo serviravimas" (7 kl., technologija). Kas yra tarnavimas ir kam jis skirtas

Stalo serviravimo kūrybinis projektas. Projektas Stalo serviravimas.doc - Kūrybinis projektas "Stalo serviravimas" (7 kl., technologija). Kas yra tarnavimas ir kam jis skirtas

Pamokos projektas

Aiškinamasis raštas

Pamokoje aptariama tema užima esminę vietą pamokų sistemoje „Maisto gaminimas“. Ji baigia šio bloko, susijusio su pagrindinėmis „Maisto gaminimo“ skyriaus sąvokomis ir turiniu, tyrimą, daro prielaidą, kad studentai turi pagrindinius darbo virtuvėje įgūdžius ir metodus, geba sudaryti pusryčių meniu, jį paruošti, sudėlioti ir patiekti paruoštus patiekalus, naudoti stalo įrankius, gražiai sulankstyti servetėles, teisingai elgtis prie stalo.

Pamokos tipas: pamoka

Tema: „Stalo serviravimas pusryčiams“

Tikslas : sudaryti sąlygas supažindinti studentus su stalo serviravimo taisyklėmis ir susisteminti žinias apie servetėlių lankstymo būdus ir etiketo taisykles.

Užduotys:

  1. prisidėti prie žinių formavimo apie „stalo serviravimo“, „etiketo“, „prietaiso“ sąvokas ir stalo serviravimo taisykles, etiketo elementus;
  2. prisidėti prie praktinės patirties įgyjant stalą, sulankstyti servetėles .;
  3. sudaryti sąlygas ugdyti mokinių toleranciją, gebėjimą vertinti, analizuoti, samprotauti, lyginti, daryti išvadas;
  4. sudaryti sąlygas ugdyti estetinį skonį, savarankiškumą, tikslumą

Pamokos tipas : kombinuotas (naujų žinių įsisavinimas ir pirminis jų įtvirtinimas)

Metodai : problemiškas, praktiškas; aiškinamieji – iliustruojantys, dialoginiai, iš dalies tiriamieji, skatinantys ir motyvuojantys mokinius

Pamokos įranga: kompiuteris, projektorius pristatymui pamokai demonstruoti, skaidrių pristatymas, vadovėliai, dalomoji medžiaga, indai, servetėlės.

Tarpdisciplininiai ryšiai: Dailė, piešimas, matematika.

Naujos sąlygos: stalo serviravimas, etiketas, prietaisas

Pamokos etapai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Rezultatas

Organizacinis momentas.

Tikslas: sudaryti sąlygas pažadinti susidomėjimą.

Tikslų nustatymas.

Sveikinimai studentams

Kai sutinkame aušrą

Mes jam sakome... (Vaikai sutartinai) SVEIKAS!

Su šypsena saulė suteikia šviesos

Siunčia mums savo ... (Vaikai chore) HELLO!

Susitikus po daugelio metų

Tu šauki savo draugams... (Vaikai chore) HELLO!

Ir nusišypsok tau atgal

Iš gero žodžio... (Vaikai sutartinai) SVEIKAS!

Ir jūs atsiminsite patarimą:

Padovanokite visiems savo draugams... (Vaikai chore) HELLO!

Pasisveikinkime ir šypsokimės svečiams, vieni kitiems ir man.

Sklypo peržiūra.

Ar atpažinote herojus?

Apie ką jie tau papasakojo?

Ką jūs manote apie bus kalba mūsų pamokoje?

Pamokos tema „Stalo serviravimas pusryčiams“

Ar norite sužinoti apie stalo serviravimą, etiketą ir servetėlių lankstymo taisykles?

Kokia bus mokymosi užduotis?

Dirbame grupėmis.

Viskas, ko reikia šios dienos pamokai, yra ant stalų.

Sveikinimai nuo mokytojos.

Vaikai kartoja pasisveikinimą su mokytoju.

Apskaičiuoti vaikų atsakymai (Smeshariki)

Apie maisto gaminimą, stalo serviravimą.

Nustatyti tikslą

Susipažinkite su pusryčių stalo serviravimo taisyklėmis ir servetėlių lankstymo būdais

Pilnas grupės ir įrangos pasirengimas, mokinių įtraukimas į verslo ritmą.

Pokalbis su mokiniais.Bendra studentų samprotavimų analizė, nuvilkite mokiniusį poreikį atšaukti tikslą

Rezultatai:

Mokinių vidinio įtraukimo poreikio atsiradimas pažintinė veikla kuriant probleminę situaciją;

Rezultatas: „Susipažinti su stalo serviravimo taisyklėmis ir servetėlių lankstymo būdais“

Žinių atnaujinimas:

Tikslas:

Žinių sisteminimas, remiantis nagrinėjama medžiaga.

Mokytojas: Atidžiai peržiūrėję siužetą, įvardykite pirminio daržovių perdirbimo seką.

Kokius terminio apdorojimo būdus pavadino pagrindinis veikėjas?

Namų darbų patikrinimas:

Mokinių sukurti galvosūkiai.

Apskaičiuoti vaikų atsakymai

Skalbimas

Rūšiavimas

Valymas

Skalbimas

Pjaustymas

Maisto gaminimas

Nuleidimas

Gesinimas

Kepimo

Kepimas

Iškeptų galvosūkių šou ir visos klasės spėlionės.

Pokalbis su mokiniais.Bendra mokinių samprotavimų analizė, nukreipkite mokinius į teisingus atsakymus.

Rezultatas: Teigiamos mokinių motyvacijos atsiradimas, loginio mąstymo ir gebėjimo vertinti rezultatą ugdymas.

Naujų žinių atradimas.

sąvokų

Mokytojas: Pamokos tema „Stalo serviravimas pusryčiams“.

Kaip šios pamokos epigrafą pasiėmiau patarlę „Jis žinojo, kaip paskambinti į svečius - ir galėjo susitikti “.Išplėskite patarlės reikšmę.

Mokytojas : Taip, taip, pamokoje daug sužinome apie namų tvarkymo meną ir ypač apie stalo serviravimą.

Ką reiškia žodis namas?

Vaikų pareiškimai.

Grupinis darbas.

Mokinių atsakymai: Susipažinsime su stalo serviravimu ir mokysimės etiketo

Mokinių atsakymai ... Namai yra ten, kur tavęs laukia ir myli. Kur jautiesi patogiai...

Dalinė paieška

Rezultatai:

studentų veiksmai su studijų apimtimi; maksimalus savarankiškumo panaudojimas įgyjant žinias ir įsisavinant veikimo metodus.

Namas – tai jame gyvenančių žmonių sielų atspindys. Kad ir kas tai būtų – keturių aukštų dvaras ar tipiškas butas skydiniame name, kiekvienam žmogui tai turėtų būti ta vienintelė vieta, kurioje visada patogu ir jauku. Kiekviena iš jūsų, merginos, nori būti gera namų šeimininkė... Taigi, kas yra meilužė?

Mokytojas . Šeimininkė – moteris, kuri gali viską. Ji turi turėti virėjos, padavėjo, ekonomisto, siuvėjos, dizainerio žinių, įgūdžių ir gebėjimų. Sumanus vadovavimas namų ūkis- tai visas menas ir mes šiandien išmoksime šio meno.

Ką reiškia posakis „padengti stalą“?

Mokytojas: Padėkite stalątai reiškia paruošti jį valgiui... (C 2). Serviravimas sukuria ne tik malonią atmosferą, bet ir tam tikrą tvarką ant stalo, aprūpinant susirinkusiuosius reikalinga technika ir daiktais. Gražiai dekoruotas stalas, ant kurio patogiai išdėlioti reikalingi daiktai ir indai, sukelia malonius jausmus ir didina apetitą. Stalą padengti būtina kasdien, ir ne tik svečiams.

Analizė skaidrėmis:

C3 – serviravimo reikalavimai

С4 – patiekimo seka

С5 - eskizų patiekimas pusryčiams

С6,7, 8,9 - serviravimo prietaisų ir indų pavadinimas

С10,11,12 - gėlės porcijoje

C14 – pusryčių patiekalai

Apibendrinant.

Savikontrolė.

Mokinių atsakymai ... Tai mama. Tai žmogus, kuris gali viską.

Mokinių atsakymai : teisingai nustatykite stalą.Aprūpinkite susirinkusiuosius visais reikalingais prietaisais ir daiktais

Apibrėžimo įrašymas į sąsiuvinį.

Mokinių analizė ir komentarai, po to rašymas į sąsiuvinį.

Pokalbis su mokiniais. Bendra mokinių samprotavimų analizė

Rezultatas: savarankiškumas įgyjant žinių ir įsisavinant veikimo metodus.

Tikslas: sumažinti fizinę ir psichinę įtampą.

Praktinis darbas

Tikslas: sudaryti sąlygas sudaryti kvietimus ir padengti stalą.

Tikslas: sudaryti sąlygas pagrindiniam įsisavinimui

sąvokų

Tikslas: sudaryti sąlygas sulankstyti servetėles

Pamokos santrauka

Atspindys:

D / s

Paslaptis:

Tai laikas, kai galima bėgioti, šokinėti. Juos moksleiviai turi 4 kartus per metus.

Kas tai?

Fizinis lavinimas.

Praktinis darbas Nr.1.

Įvadinis mokymas.

„Kviečiame į svečius“

Užduotis 2 grupėmsNaudodami pateiktą šabloną sudarykite kvietimo svečiams tekstą.

Užduotis Užduotis 2 grupėms « Naudodami jums pristatytus daiktus, padėkite pusryčių stalą.

Bandomasis darbų vykdymas ir nuolatinis instruktažas

Savarankiškai – praktinis darbas ir nuolatinis instruktažas.

Galutinis instruktažas.

Teku

Pedagogas: Kas yra etiketas? Studentų žinutės.

С16 - elgesio prie stalo taisyklės

Mokytojas: Dabar pats laikas pakalbėti apie servetėles. Servetėlės ​​- būtinas gražiai padengto stalo aksesuaras. Jie skirti ne tik labai specifinei paskirčiai, bet ir dekoravimui. Rekomenduojame naudoti linines krakmolytas servetėles, jos geriau atrodo ir išlaiko formą. Tačiau šiais laikais vis dažniau įpratome naudoti dailias popierines servetėles, kurios atrodo įspūdingai ir puošia stalą.Dabar esame su jumis ir išmoksime juos pridėti

Darbas su vadovėliu: P.148. Servetėlių lankstymo schemos.

Praktinis darbas Nr.2

Kokius servetėlių lankstymo būdus pažįstate?

Kas gali parodyti?

Kokia technika atrodo sulankstomos servetėlės?

Kas gali parodyti?

Įvadinis mokymas.

Mokytojas parodo vieną iš lankstymo būdų, mokiniai jas kartoja.

Viena technika susidoroja su mokiniais, kita – savarankiškai.

Dabartinė instrukcija ir klaidų taisymas.

Sėkmingų pavyzdžių demonstravimas.

Galutinis instruktažas.

Mokytojas ... Šauniai padirbėta. Po šios dienos pamokos galėsite padėti mamai padengti stalą. Darbas sekėsi ir visi su tuo susidorojo. Mūsų pamoka eina į pabaigą, buvo pilna informacijos. O dabar, norėdami konsoliduoti medžiagą, atliksime nedidelę kūrybinę užduotį.

Naujos medžiagos tvirtinimas

Mokytojas:

Kiekviena grupė voke gauna užduotį, vykdymo laikas reguliuojamas. Po vykdymo komanda pateikia atsakymą:

Pratimas .

Naudodami pamokoje įgytas žinias, susikurkite elgesio mokyklos valgykloje taisykles.

Įvertinimas, jų argumentacija.

Kokios užduotys jums patiko labiausiai?

Ką čia turi?

Kas jus nustebino?

Kokių laimėjimų pasiekėte šioje pamokoje?

Norėdami pasiruošti praktinis darbas gaminimui: kombinezonai, maistas (šaldymas).

Vaikų atsakymai

Atostogos, pokyčiai, poilsis.

Teisė į poilsį.

Muzikinės pratybos atlikimas

Parengti kvietimo tekstą svečiams ir jį perskaityti kiekviena komanda.

Pusryčių stalo serviravimas.

Tikslinis mokytojo apėjimas.

Mokytojas stebi darbo teisingumą, padeda ištaisyti netikslumus, papildomai paaiškina.

Atliktam darbui įvertinti mokytojas peržiūri darbus grupėse ir įvertina.

Kintami vaikų atsakymai.

Analizė su studentais. Eskizas sąsiuvinyje

Kintami atsakymai:

Origami.

Ventiliatorius.

Įstrižainė.

Mokiniai atlieka lankstomas servetėles pagal vadovėlio schemas.

Idėjų generatoriai perskaitė kiekvienos grupės valgomojo elgesio kodeksą.

Patiko stalo serviravimo, servetėlių lankstymo užduotys.

Buvo fiksuota galimybė sulankstyti servetėles.

Įvairūs servetėlių lankstymo būdai.

2 skaidrė

Pusryčių stalo serviravimas

  • 4 skaidrė

    Temos parinkimas ir pagrindimas

    Technologijų pamokose susipažinau su stalo serviravimo pusryčiams taisyklėmis, išmokau gražiai lankstyti servetėles. Sekmadienį nusprendžiau padaryti staigmeną savo tėvams ir gražiai padengti pusryčių stalą. Didysis rusų mokslininkas I. P. Pavlovas sakė, kad „normalus maistas yra maistas su apetitu, maistas su malonumu“. Tai pasiekiama atmosfera, kuri sukuria gerą nuotaiką ir gražų stalo serviravimą.

    5 skaidrė

    Kas yra tarnavimas ir kam jis skirtas

    Serviruoti stalą reiškia paruošti jį valgyti. Pagrindinis stalo serviravimo tikslas – sukurti tam tikrą tvarką ant stalo, aprūpinti visus reikalingais daiktais. Stalo serviravimo tvarka – ne tos ar kitos šeimininkės užgaida, ji buvo sukurta per daugelį metų, padiktuota higienos reikalavimų ir būtinybės užtikrinti didžiausią patogumą sėdintiems prie stalo. Bet koks stalas turėtų būti savotiškas ansamblis, kuriame neturėtų būti nieko nereikalingo. Šventinę nuotaiką sukuria smulkmenos: gražiai serviruotas stalas, gėlių puokštė, originaliai dekoruotas patiekalas

    6 skaidrė

    Elgesio prie stalo taisyklės

    Bendrosios elgesio taisyklės ar etiketas prie stalo – tai minimumas, kurį turėtų žinoti kiekvienas kultūringas žmogus. Nedėkite alkūnių ant stalo Sėdėkite tiesiai, nesiūbuodami kėdėje Kramtykite užsimerkę, nekramtykite Nepūskite ant karšto maisto Viską, ką valgote, valgykite šaukštu, pakreipkite lėkštę nuo savęs Nevalgykite šaukštas ką valgai šakute,minkštą valgyk tik šakute,be peilio Šakutė laikoma kairėje rankoje,peilis dešinėje.Karšta mėsa nepjaunama iš karto,o pjaustoma po gabalėlį.Bendrosios taisyklės elgesys ar etiketas prie stalo yra minimumas, kurį turėtų žinoti kiekvienas kultūringas žmogus. - Sėdėdami prie stalo turėtumėte remtis tik riešą į jo kraštą. Moterims leidžiama trumpą laiką atsiremti į stalą alkūnėmis. - Negalima susukti duonos rutuliukų, žaisti su prietaisais, stikline, sulenkti staltiesės kraštą į vamzdelį, ištiesti kojas po stalu visu ilgiu ir atlikti kitų panašių veiksmų. - Valgant nereikėtų išskėsti alkūnių ir žemai nulenkti galvą virš lėkštės. Galva tik šiek tiek pakreipiama ir šakutė ar šaukštas pakeliamas į tokį aukštį. Pūsti ant karšto maisto ir gėrimų, „kapstyti“, gurkšnoti neskatinama. - Jei geriate maistą su kokiu nors gėrimu, pirmiausia nurykite tai, kas yra burnoje. Ir pirmiausia patartina nuvalyti lūpas servetėle, kad ant stiklo neliktų riebių dėmių pėdsakų.

    7 skaidrė

    Stalo sudarymo taisyklės

    Lėkštės ir stalo įrankiai parenkami priklausomai nuo valgiaraščio Yra patiekalų, kurie valgomi tik šakute, šiuo atveju ji dedama į dešinę nuo lėkštės šakelėmis į viršų Jei valgo šakute ir peiliu - peilis yra ant dešinėje su peiliuku prie plokštės, šakutė yra plokštės kairėje

    8 skaidrė

    Jei ant stalo leidžia vietos, lėkštės kairėje padėkite pyrago lėkštę.Lėkštės ir stalo įrankiai dedami 2 cm atstumu nuo stalo krašto. Paplotėlio centras ir pagrindinė lėkštė yra toje pačioje linijoje

    9 skaidrė

    Stalo serviravimui reikalinga buitinė technika

  • 10 skaidrė

    Stalo serviravimui reikalingi indai

  • 11 skaidrė

    Pusryčių stalo puošmena

    Uždenkite stalą staltiese Išdėliokite lėkštes, išdėliokite stalo įrankius Išdėliokite servetėles, išdėliokite prieskonių stalo įrankius Išdėliokite gėrimų taures Išdėliokite bendrus patiekalus

    12 skaidrė

    Stalo įrankiai ant pusryčių stalo

    Taip pat ant stalo reikia padėti aliejaus skardinę ir peilį, kuriuo kiekvienas atpjauna gabalėlį sviesto, deda į lėkštę, o paskui savo peiliu tepa ant duonos. Stalo viduryje kartu su šaukštais padėta cukrinė ir vaza su uogiene ar medumi. Arbata ir kava patiekiami be cukraus: kiekvienas deda pagal skonį. Maži sumuštiniai, esantys bendroje lėkštėje, specialiomis šakutėmis perkeliami į savo lėkštę ir valgomi nepjaustydami, dideli peiliu ir šakute supjaustomi smulkiais gabalėliais. Duona, jei prie jos nepadėta speciali šakutė, paimama rankomis, dedama į lėkštę ar servetėlę. Jei gabaliukai dideli, nuo jų nulaužiami smulkūs gabalėliai. Geriausia duoną iš karto supjaustyti smulkiais plonais griežinėliais. Ant duonos tepamas sviestas, paštetas, ikrai. Jie paimami bendru peiliu, perkeliami į savo lėkštės kraštą, tada savo peiliu perkeliami į duoną.

    Svetlana Kodlubay
    Projektas Projektas "Kaip tinkamai padengti stalą vakarienei?"

    Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga

    Ugdymo įstaigos vaikų darželis

    Kombinuotas tipas Nr.30

    Projektas

    "Kaip?"

    tema projektas: Kaip tinkamai paruošti stalą vakarienei?

    Tipas projektas orientuotas į praktiką

    Dalyviai projektas: grupės mokiniai, mokytojai, tėvai

    Įgyvendinimo sąlygos projektas: trumpalaikis

    Aktualumas

    Kūdikių maitinimo organizavimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje yra didžiulės socialinės reikšmės uždavinys. Šiuo atveju svarbu ne tik tai, ką vaikas valgo, bet ir kaip jis tai daro. Ne mažiau dėmesio reikėtų skirti maisto estetikai ir elgesio kultūrai stalo... Ir kuo greičiau vaikas išsiugdys įgūdžius stalo etiketas , kuo tvirčiau jie įsitvirtins, taps geru įpročiu jau vaikystėje.

    Kūdikių maisto organizavimas yra tiesiogiai susijęs su valgyklos etiketas ir ugdomųjų užduočių sprendimas – vaikų elgesio kultūros formavimas stalo... Įgūdžių pažinimas ir įvaldymas valgykla etiketas leidžia vaikui pasitikėti savimi. Auklėtojų, kaip ir tėvų, užduotis – mokyti ikimokyklinuką tinkamai elgtis prie stalo, sumaniai naudoti stalo įrankiai, būk švelnus stalo bendravimas.

    Šiuolaikinėje visuomenėje vaikų dorovinis ugdymas su ankstyvas amžiusįgyja ypatingą reikšmę. Vienas iš kryptys dorinėje vaiko raidoje yra elgesio kultūros ugdymas. Tuo tikėjo garsus XVIII amžiaus rusų pedagogas Nikolajus Ivanovičius Novikovas moraliniai pagrindai auklėjimas vyksta šeimoje.

    Mes gyvename kitokiu laikotarpiu, pasikeitė mūsų tradicijos. Tačiau mes neturime pamiršti, kas buvo vertinga mūsų istorijoje.

    V.A. Sukhomlinskis taip pat vaidino svarbų vaidmenį moraliniame ikimokyklinuko asmenybės vystyme, skirdamas svarbų vaidmenį vaikų auklėjime šeimai. Jis kalbėjo: „Vaikas yra moralinio tėvų gyvenimo veidrodis“.

    Tikslas projektas:

    ugdyti gebėjimą tarnauti stalo maitintis pagal visuotinai priimtas normas.

    Užduotys projektas:

    Plėsti žinias apie indus, atidų elgesį su jais;

    Toliau ugdykite gebėjimą eiti pareigas pusryčių valgomasis, pietūs, popietės užkandis;

    Papasakokite apie patiekimo seką stalo kiti vaikai ir suaugusieji.

    Tikėtini Rezultatai:

    Pabaigoje projektas vaikai išmoks įvairių patiekimo variantų stalas – pusryčiams, pietūs, popietės užkandis;

    Galės papasakoti apie patiekimo eiliškumą stalo kiti vaikai ir suaugusieji;

    Išmokite naudotis pakankamu lygiu stalo įrankiai; patogu laikyti teisinga laikysena;

    Jie žinos, ką su kuo valgo.

    Įgyvendinimo etapai projektas

    1 etapas: paruošiamasis

    Tikslas: Dalyvių motyvavimas, tikslų kėlimas projektavimo veikla.

    Probleminės situacijos suvokimas, temos pasirinkimas projektas, tikslų nustatymas.

    Vaikai kreipėsi į mūsų grupę vidurinė grupėžvaigždutės, prašydamos parodyti, kaip tai padaryti tinkamai paruošti stalą vakarienei... Su vaikais apie tai pagalvojome ir nusprendėme jiems padėti bei dirbti projektas „Kaip taisyklingai padengti vaišių stalą“.

    Tikslas vaikams:

    Parodyti pradines pagrindines kompetencijas,

    Parodykite emocinį reagavimą, susidomėjimą,

    Sužinokite, kokia patiekiama stalo.

    Tikslai globėjams:

    Paaiškinkite, ką vaikai žino apie tarnavimą,

    Sukurkite pradines pagrindines kompetencijas.

    Tėvystės tikslai:

    Skatinti tėvus dalyvauti darželio gyvenime.

    Tėvų informuotumas apie būsimas veiklas.

    2 etapas: plėtra projektas

    Tikslas: Planavimas

    Veiklos plano sudarymas. Veiklos eigos apgalvojimas, užduočių paskirstymas darbe, atsižvelgiant į pasirinktas pareigas.

    Tikslas vaikams:

    Parodykite pradines pagrindines kompetencijas.

    Slaugytojo tikslai:

    Sužadinti vaikų susidomėjimą tema projektas: pasiūlyti dalyvauti renginyje.

    Motyvuoti vaikus ieškoti būdų, kaip išspręsti problemą,

    Parengti visapusišką planavimą, atsižvelgiant į švietimo sričių integraciją.

    Plėtoti problemines situacijas, didinančias vaikų susidomėjimą pasirinkta tema projektas.

    Paskirtis tėvams:

    Nukreipti tėvus, kad jie suteiktų vaikams visą įmanomą pagalbą.

    Veiksmų planas

    1 Iliustracijų peržiūra

    2 Kūno kultūra „Mes kartu išplovėme lėkštes“

    3 Pirštų gimnastika : "indai"

    4 Artikuliacinė gimnastika "Skanus uogienė", "Taurė".

    5 Pokalbiai „Kas yra indai? – Kokie ten patiekalai? „Kaip elgtis dėl stalo?”.

    6 Didaktiniai žaidimai„Išvirkime barščius“. — Kokia uogienė. – Padėkite į lentynas. „Nuostabus krepšys“. „Ketvirtasis priedas“. „Surask porą“. „Surinkite visumą iš dalių“.

    7 Mokymasis patarlių, posakių, mįslių apie patiekalus.

    8 Skaitymas grožinė literatūra KI Chukovsky "Fedorino sielvartas". Broliai Grimai „Puodas košės“. N. Nosovas „Miškino košė“. V. Oseeva "Kodėl?" Rusų liaudies pasakos „Lapė ir gervė“. „Lapė ir ąsotis“. D. Kharmsas „Ivanas Ivanovičius samovaras“.

    9 Mokymosi dainos "Kepkite, virkite košę".

    10 Peržiūrėkite pristatymą „Iš ko pagaminti indai“. — Kokie ten patiekalai.

    11 Kelionė žemėlapyje.

    12 Ekskursija į smuklę.

    13 Paslaugų paroda. Arbatinukų paroda.

    14 Susitikimas su slaugytoja... Pokalbis „Žalinga ir Sveikas maistas maitinimo šaltinis“.

    15 „Pasidaryk pats“ knygų kūrimas „Nauji taurės draugai“.

    16 Vaikų darbelių paroda „Patiekalai aplink mus“.

    17 Saldus vakaras "Rusiška trobelė".

    18 Apsvarstytos aptarnavimo schemos stalo.

    19 Vaidmenų žaidimas „Dukros-mamos“. "Maisto prekių parduotuvė". "Kavinė".

    3 etapas: įgyvendinimas projektas.

    Tikslas: Prekės gavimas, rezultatas dizainas veikla, atliekant atskirus veiksmus.

    Studijuoti. Duomenų rinkimas ir apdorojimas. Rezultatų interpretacija.

    Grafinis rezultatų pateikimas-schemos, veiksmų algoritmai.

    Tikslai ir uždaviniai vaikams:

    Parodykite individualiai – pažintinius interesus.

    Išplėskite savo akiratį aptarnaujant stalo.

    Parodykite rūpestingą, rūpestingą požiūrį į patiekalus.

    Tikslai ir uždaviniai pedagogui:

    Ugdykite vaikų pažintinius ir intelektualinius gebėjimus.

    Ugdyti kūrybinį savarankiškumą, individualumą, informacines, socialines ir kitokias kompetencijas vaikai:

    Informacinis (gebėjimas įvairiais būdais rasti informacijos šaltinius,

    Veikla (nustatyti tikslą, nustatyti veiksmų seką, susitarti dėl bendrų veiksmų su draugu, numatyti rezultatą,

    Komunikabilus

    (ugdyti gebėjimą samprotauti, analizuoti,

    Socialinis

    (ugdyti gebėjimą bendrauti, kurti santykius).

    Paskirtis tėvams:

    Padėkite vaikams gauti informacijos apie objektą.

    4 etapas: užbaigimas projektas.

    Tikslas: Apsauga projektas.

    Darbo turinio pristatymas, išvadų pagrindimas.

    Tikslai vaikams:

    Išpildyti kūrybinės užduotys džiaugsmo jausmas iš kūrybinės veiklos,

    Parodykite savo pasiekimus

    šia tema projektas.

    Tikslai globėjams:

    Nustatyti vyresnių vaikų pagrindinių pradinių kompetencijų išsivystymo lygį po jų įgyvendinimo projektas.

    Paskirtis tėvams:

    Palaikykite vaikus pristatymo metu projektas.

    Darbo organizavimo metodai:

    Pristatymas projektas tėvų akivaizdoje.

    Tikslų ir įgyvendinimo uždavinių pasiekimo kriterijai projektas.

    Ikimokyklinukų pradinių pagrindinių kompetencijų ugdymo dinamikos nustatymas.

    Vaikų pasitenkinimas atliktu darbu.

    Tėvų pasitenkinimas vaikų raidos rezultatais.

    Mokytojų pasitenkinimas gautu rezultatu.

    Ačiū tėveliams už pagalbą dirbant projektą.

    Aptariamas darbas projektą- kiekvieno dalyvio sunkumų, susidomėjimo laipsnio, naudos iš darbo nustatymas.

    Rezultatų pristatymas projektas.

    Keitimasis patirtimi dizainas veikla su ikimokyklinio ugdymo įstaigos kolegomis.

    išvadas:

    Kaip darbo rezultatas projektą vaikai gavo papildomos informacijos apie taisykles ir patiekimo būdai stalo... Dalijimasis patirtimi su kitais vaikais.

    Tėvai pradėjo labai domėtis grupės gyvenimu. Daugelis laikosi aptarnavimo rekomendacijų stalas namuose.

    Norėdami naudoti pristatymų peržiūrą, susikurkite paskyrą ( sąskaitą) Google ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


    Skaidrių antraštės:

    Stalo serviravimas Sudarė: technologijų mokytoja Borozdina E. N. bibliotekininkė Vashtaeva N. F. GBOU mokyklos Nr. 339 Sankt Peterburgo Nevskio rajone 2015 m.

    Žodynas Stalo serviravimas – stalo paruošimas ir dekoravimas valgymui. Meniu – į pusryčius, pietus, vakarienę įtrauktų patiekalų, gėrimų sąrašas.

    Stalo nustatymo elementai. Įrenginiai. šaukštai peiliai šakutės

    Pusryčiai Pusryčius turėtų sudaryti karštas patiekalas (košė, omletas, kiaušinienė), karštas gėrimas (arbata, kava, kakava, pienas), sumuštiniai.

    Stalo serviravimas pusryčiams Uždenkite stalą spalvota staltiese, padėkite linines ar popierines servetėles. Padėkite ant stalo įprastus daiktus: duonos skardą, sviesto indą, druskos plaktuvą, cukraus dubenį. Kiekvienam žmogui padėkite po užkandžių lėkštę. Įstrižai į dešinę - arbatos puodelis su lėkštute, šaukštelis dedamas ant lėkštutės. Šakutė lėkštės kairėje, šakelės aukštyn. Peilis ir šaukštas lėkštės dešinėje. Įstrižai kairėje - lėkštė kepimui, duonai, sviestui su atskiru peiliuku.

    Atsakykite į klausimus Kokie patiekalai turėtų būti įtraukti į pusryčius? Kokie indai naudojami pusryčių stalui padengti? Kokius stalo įrankius turėtų turėti serviruojant pusryčių stalą? Kaip išdėstyti prietaiso elementai?

    Pietūs Pilniausi ir įvairiausi pietūs yra keturių patiekalų pietūs: užkandžiai, pirmasis ir antrasis patiekalai bei desertas.

    Vakarienės stalo serviravimas Kiekvienai vakarienei jie padėjo didelę negilią lėkštę su užkandžiu. Stalo įrankiai tokia seka: lėkštės dešinėje stalo peilis, tada šaukštas, po to - užkandžių peilis; lėkštės kairėje - stalo šakutė, kairėje nuo jos - užkandžių šakutė.

    Jei į pietų valgiaraštį įtraukta žuvis, tada pridedamas žuvies prietaisas: lėkštės dešinėje, tarp stalo peilio ir šaukšto, padėkite žuvies peilį; lėkštės kairėje, tarp valgomojo ir užkandžių šakutės, padėkite žuvies šakutę. Deserto stalo įrankiai dedami prie vakarienės lėkštės.

    Kad ant stalo nesusidarytų indų krūvos, keisdami indus vadovaukitės seka. Pirmiausia dedami užkandžiai. Kiekvienai vakarienei jie padėjo didelę negilią lėkštę, ant kurios - užkandžių batonėlį. Kairėje yra pyrago lėkštė su sviesto peiliu.

    Kai užkandžių poreikis praeina, jie nuimami nuo stalo kartu su užkandžių lėkštėmis ir stalo įrankiais. Tada jie pereina prie sriubos. Degalų papildymo sriubos patiekiamos giliuose dubenyse, kurie dedami ant didelių seklių dubenėlių.

    Jei pietų meniu yra skaidrus sultinys, jis patiekiamas sultinio dubenėliuose.

    Po sriubos jie pereina prie antrųjų patiekalų. Antriesiems patiekalams patiekti naudokite mažas stalo lėkštes antriesiems karštiesiems patiekalams.

    Desertas Desertas patiekiamas nuėmus indus ir sutvarkius stalą. Patiekiant desertą kiekvienai vakarienei ant didelės stalo lėkštės padedama negili arba gili desertinė lėkštė. Jei desertas patiekiamas dubenyje, tuomet jį galima dėti į desertinę lėkštę. Ant stalo liko tik desertas (peilis, šakutė ir šaukštas). Taurės sultims ar desertiniam vynui gali stovėti.

    Stalo serviravimas patiekiant arbatą, kavą Stalo serviravimas patiekiant arbatą: 1) pienelis, 2) arbatos puodelis su arbatiniu šaukšteliu ant lėkštutės, 3) deserto ar pyrago lėkštė. Stalo serviravimas patiekiant kavą: 1) pieno ąsotis, 2) kavos puodas, 3) desertinė arba pyrago lėkštė, 4) kavos puodelis su kavos šaukštu ant lėkštutės, 5) desertinis šaukštas arba šakutė.

    Atsakykite į klausimus Kur yra žuvis? Kur ir kaip dedamas desertas? Kokia tvarka pateikiamas visas instrumentų rinkinys? Kaip serviruojamas arbatos serviravimo stalas? kavos?

    Vakarienė Vakarienei patartina įtraukti varškės, dribsnių, pieno ir daržovių patiekalų.

    Indai ir prietaisai parenkami priklausomai nuo patiekalų, įtrauktų į vakarienės meniu. Paveikslėlyje parodytas stalo serviravimas vakarienei, jei patiekiami sūrio pyragaičiai ir arbata.

    Atsakykite į klausimus Kokie patiekalai turėtų būti įtraukti į vakarienės meniu? Kaip keičiasi lentelės nustatymas priklausomai nuo meniu? Kokie prietaiso elementai pasirenkami stalui serviruoti, jei patiekiami sūrio pyragaičiai ir arbata?

    Šventinio pietų stalo serviravimas.

    Informaciniai šaltiniai Abaturovas, P. V. Kulinarija [tekstas]: / P. V. Abaturovas ir kiti - M.: Gostorgizdat, 1955 ju - 960 m., Ill. Barsukova, EF Rusų virtuvė [tekstas] - L .: Lenizdat, 1989. - 174p., Ill. ISBN 5-2890-00354-1 Ermakova, V. I. Maisto gaminimo pagrindai [tekstas]: Pamoka studentams. - M .: Išsilavinimas, 1993 .-- 192 p., Ill. ISBN 5-09-003966-6 Ivaškevičius, N. P. Arbatos stalo menas [tekstas] / N. P. Ivaškevičius, L. N. Zasurina. - L .: Lenizdatas, 1990 .-- 109 p., Ill. ISBN 5-289-00743-1 Iliustracijos [elektroninis išteklius]: pasirinkimas vnutri-doma.ru Iliustracijos [elektroninis išteklius]: gotovim - vkusno.at.ua




    Ankstesnis straipsnis: Kitas straipsnis:

  • © 2015 m .
    Apie svetainę | Kontaktai
    | svetainės žemėlapis