namai » internetas » Gamtos mokslų pamokos santrauka baltasis lokys. Užsiėmimas Baltasis lokys. Tema: "Kodėl baltieji lokiai negyvena miške?"

Gamtos mokslų pamokos santrauka baltasis lokys. Užsiėmimas Baltasis lokys. Tema: "Kodėl baltieji lokiai negyvena miške?"

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga papildomas išsilavinimas vaikų "Vaikų (jaunimo) techninės kūrybos centras" miesto rajone, Sterlitamak mieste, Baškirijos Respublikoje

Pamokos santrauka
vaizduojamajame mene
tema: "Sąskaita už pjesę"

papildomo ugdymo mokytoja
Muratšina Zulfija Murtazovna

Tema "Sąskaita už pjesę"
Tikslas: supažindinti mokinius su plakato paskirtimi, atskleisti kompozicinio sprendimo esmę, papasakoti apie plakatininko kūrybos ypatybes.
Profesijos tipas: kombinuotas.
Priemonė: mokytojui - etapinio plakato piešimo lentelė.
mokiniams - albumas, akvarelė, teptukai, pieštukas, trintukas, vandens indelis.
Pamokos planas:
Organizacinė dalis.
Mokomosios medžiagos perdavimas.
Savarankiškas darbas.
Pamokos užbaigimas.
Pamokos eiga.
1. Sveiki, vaikinai, sėskite. Pamokoje bandysime sukurti tai, be ko negali įvykti joks spektaklis ar spektaklis.
2.Tu jau esi susipažinęs su menininko darbu teatre.
-Koks jo darbas?
(Kuriant kostiumą, dekoraciją, užuolaidą)
O šiandien kalbėsime apie tokį teatro menininko kūrinį, su kuriuo susitinkame prieš spektaklį ar spektaklį miesto gatvėse.
- Kas atspėjo? (apie plakatus)
Teisingai. Su plakatu dažnai susitinkame. Pavyzdžiui: jei eisime į kiną, tikrai sustosime prie plakato, kad ką nors sužinotume apie tą ar kitą filmą; jei eisime į teatrą, susitiksime; jei koks kolektyvas atvyks su koncertu. Tada ir miesto gatvėse matome plakatus.
Pagrindinis plakato tikslas – pasakoti apie spektaklį, kas jame vyksta, perteikti tikslą, pritraukti ir sudominti žiūrovą.
Vaikinai, aš jums perskaitysiu garsaus grafiko ir dailininko Yu Pimenov pareiškimą. „Labai mėgstu piešti plakatus. Jie – spektaklio miesto gatvėse pradžia, kvietimas į teatrą. Ir kadangi teatras tam tikru mastu visada yra šventė, vadinasi, kvietimas į šventę.
Plakatas ne tik kviečia
· Pastatymas, bet ir apie tai kalba. Plakato turinys ir vaizdas skirtingiems menininkams skiriasi. Menininkai plakatams atrenka viską, kas svarbiausia ir reikalinga. Teatro plakatas ar pjesė suteikia vaizdingą viso spektaklio vaizdinį sprendimą. Plakato kalba itin lakoniška ir šykštoka. Vaizdas sudaro vieną visumą su tekstu ir tekstu. Šriftas nėra tik informacijos perteikimo priemonė, jis, kaip ir ant scenarijaus ar plakato, yra vaizdinga, iškalbinga išraiškos priemonė. Šriftas gali turėti skirtingą emocinį koloritą, gali palengvinti ar trukdyti suvokti tekstą. Bet kokia raidė plakate neturėtų būti neutrali, kelti asociacijas: gali būti griežta ir ori, graži. Dalykiška, kilni, šlykšti.
Ant lentos pakabinu lenteles – šriftus. Knygos viršelis ir teatro spektaklio plakatas iš esmės turi tas pačias užduotis – pritraukti dėmesį, susidomėjimą ir labai lakoniškai pasakoti apie turinį. Pateikite šiek tiek informacijos (autorius, pavadinimas ir kt.)
Kiekviena plakato raidė turi būti ryški, patraukli, aiški, įprasta. Kiekviena raidė turi savo nuotaiką, savo charakterį. Kartu jie išreiškia būsimo spektaklio ar reginio nuotaiką.
3. Dabar atlikite užduotį. Sugalvokite būsimos laidos plakatą. Norėdami padėti jums ant lentos, yra lentelė - šriftas, plakatų pavyzdžiai. Plakato dydis yra gulsčiojo lapo arba A-3 formato. Atkreipkite dėmesį į vaizdo ir teksto derinį.
Fizinis lavinimas.
Kiekvieną dieną mes būname ryte
Atlikti pratimus (vaikščioti vietoje).
Mums tai labai patinka
Darykite eilės tvarka (pritūpkite)
Smagiai pasivaikščiokite (vaikščiokite)
Pakelkite rankas (rankas aukštyn)
Pritūpkite ir atsikelkite (pritūpkite)
Šokinėti ir šokinėti (šokinėti).
4. Pamokos pabaigoje. Darbų peržiūra, analizė.

Atvira pamokos santrauka

UMKA – BALTASIS LOKIS

Programinės įrangos turinys

Išmokyti vaikus atskirti ir pavadinti Šiaurės gyvūnus, supažindinti juos su jų išvaizda, būdingi bruožai, baltojo lokio įpročiai. Ugdykite pastabumą, atmintį, kūrybinę vaizduotę, loginį ir vaizduotės mąstymą, išradingumą.

Kurdami formuokite frazę ir nuoseklią vaikų kalbą aprašomoji istorija... Ugdyti nuoseklią vaikų kalbą, praturtinant ją įvedant į kalbą vienarūšius antrinius sakinio narius. Išmokyti vaikus taisyklingai gramatiškai sudaryti sakinius; su intonacijos išbaigtumu. Plėsti vaikų žodyną.

Ugdyti vaikų emocinę sferą, gebėjimą užjausti, rūpintis mažaisiais – gyvūnėliais.

Įranga

Žaislai – Umka baltasis lokys, žuvis, ruonis. „Atlasas mažiesiems“ (Minskas: „Belfaksas“, 2000 m.) Temos nuotraukos iš serijos „Šiaurės gyvūnai“: vėplys, ruonis, arktinė lapė, juodai ruda lapė, ruonis, šiaurės elniai, Baltoji meška, kailis ruonis. Paveikslas „Baltasis lokys“. Garso kasetės: grupės „Space“ „Magic Flight“, garso takelis „Blizzard“. Paprasti ir spalvoti pieštukai, paveikslėlių diagramos, skirtos sudaryti aprašomąją istoriją visiems vaikams. Kreida, lenta.

Preliminarus darbas

Pokalbis "Kas gyvena šiaurėje?" Pažintis su Arkties gyvūnais, jų išvaizda, įpročiais. / "Istorijų skaitymas: I. Sosnovskis" Baltasis lokys. "V. Snegirevas" Kas yra šeimininkas.

Mįslių apie baltąjį lokį mokymasis.

Aplikacija „Baltasis lokys“ (pagaminta kirpimo būdu).

Pamokos eiga

Auklėtojas. Vaikinai, girdžiu neįprastus garsus. Užmerkite akis ir klausykite. Ką tu girdi?

Vaikai. Girdime, kaip kažkas verkia.

Pasirodo mažas meškiukas.

Auklėtojas. Kas tu esi? Koks tavo vardas?

Meškiukas. Oho! Aš esu baltasis lokys, mano vardas Umka. Mane atvežė į zoologijos sodą, bet labai pasiilgau mamos ir tėčio. Prašau padėti man juos rasti.

Meškiukas verkia. Skrisk jo gaila, glostyk.

Auklėtojas. Meška, tu turbūt esi alkanas. Vaikinai, kaip mes jį skaniai pavaišinsime?

Vaikai. Sausainiai, obuoliai, saldainiai...

Meškiukas. Nr. Mes, baltieji lokiai, valgome tik žuvį, ruonius, jūros dumblius, paukščių kiaušinius...

Auklėtojas. Jūs nešiojate žuvį. Vaikinai, ar galime padėti Umkai surasti jo mamą ir tėtį?

Auklėtojas. Kur turėtume ieškoti jūsų tėvų? Pažvelkime į atlasą, kuriame gyvena baltieji lokiai.

Vaikai sėdi ant kilimo aplink didelį atlasą ir ieško baltųjų lokių buveinių.

Auklėtojas. Kur gyvena baltieji lokiai?

Vaikai. Baltieji lokiai gyvena tolimoje Šiaurėje

Meškiukas. Vaikinai, aš įvardinsiu žodžius, o jūs įdėmiai klausykite ir suplokite rankomis, kai tarp jų susitiks „šiauriečiai“. Atsiminkite gautų žodžių grandinę ir pakartokite juos.

Žodžiai: sniegas, šaltis, dykuma, ledynas, ledkalnis, baravykas, ruonis, obelis, ramunėlė, vištiena, migla, snaigė, šiaurės pašvaistė.

Vaikai atlieka užduotį.

Auklėtojas. Umka, ar tu nesušalai Šiaurėje?

Meškiukas. Nr. Ar galite atspėti kodėl? Kokį kailinį turime?

Vaikai. Storas, pūkuotas, pūkuotas, šiltas, baltas...

Vaikas. Ar tau nenuobodu gyventi ten, kur nėra medžių, uogų ir grybų?

Meškiukas. Ne, mes neturime laiko nuobodžiauti. Maisto turime gauti patys. Norėdami tai padaryti, turite užlipti ledo kalnas ir dairykitės grobio iš viršaus. Tada atsargiai prisiartinkite prie jos, pasislėpdami už ledo luitų ir sugaukite ją. Galime gerai nardyti, ilgai ir greitai plaukti, medžioti žuvis. Mokame greitai bėgti ir slysti nuo kalnų.

Žaidimas „Pasakyk atvirkščiai“

Meškiukas. Atspėk ir pasakyk, koks mano tėtis. Jis ne mažas, bet...

Vaikai. ...didelis.

Meškiukas. Jis ne juodas, bet...

Vaikai. ...Balta.

Meškiukas. Jis nėra silpnas, bet...

Vaikai. ...stiprus.

Meškiukas. Jis nėra lėtas, bet...

Vaikai. ...greitas.

Meškiukas. Jis ne žolėdis, bet...

Vaikai. ... grobuoniškas.

Meškiukas. Jis nėra nepatogus, bet...

Vaikai. ... gudrus.

Meškiukas. Vaikinai! Papasakok apie savo mamas. Kas jie tokie?

Vaikai. Malonus, meilus, rūpestingas, švelnus.

Meškiukas. "S" mus. baltieji lokiai, mamos irgi tokios. Kiekvienas lokys sniege išsikasa duobę, ir ten gimsta vienas ar du jaunikliai. Meškiukai gimsta akli, kurtieji, bejėgiai, maži. Meška visą laiką praleidžia su jais. Ji sušildo juos savo šiluma ir maitina mažylius pienu. Kai jaunikliai paauga, meškos motina joja kartu su jais nuo kalnelių, verčiasi, kaunasi, moko medžioti. Oo-o-y! Greitai noriu pas mamą.

Auklėtojas. Nesijaudink, vaikeli. Vaikinai, padėkime meškiukui, parvežkime jį namo lėktuvu. Ar sutinki?

Kūno kultūra „Skrydis lėktuvu“

Auklėtojas. Užveskime variklius.

Vaikai. Dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr-dr- dr-dr-dr.

Auklėtojas. Mes skridome.

Mokytoja prideda „Kosmoso“ grupės garso įrašą – „Stebuklingas skrydis“. Vaikai bėga kaip gyvatė vienas po kito ant kojų pirštų galų, rankos ištiestos į šonus.

Auklėtojas. Nusileidžiame. Šalta. Sušilkime.

Mokytoja prideda garso įrašą „Pūga“. Vaikai ištiesia rankas į šonus, sukryžiuoja jas, apsikabinę ir sako: "Oho!" Pratimas kartojamas du tris kartus. Auklėtojas. Apsidairykime. Prašau pažiūrėti pro žiūronus.

Dešinės ir kairės rankos nykščiai kartu su likusia dalimi sudaro žiedą. Žiedai iškeliami iki akių.

Auklėtojas. Žiūrėk į dešinę, žiūrėk į kairę. Niekas nesimato. Visi Šiaurės gyvūnai išsigando lėktuvo ūžesio ir bėgo į visas puses. Spėk, kas nuo tavęs slepiasi?

Žaidimas „Atspėk, kas dingo“

Mokytoja vaikams rodo paveikslėlius iš serijos „Šiaurės gyvūnai“. Vaikai žiūri į paveikslėlius ir įvardija ant jų pavaizduotus gyvūnus. Tada mokytojas sumaišo paveikslėlius ir vieną iš paveikslėlių apverčia aukštyn kojomis. Vaikai spėlioja, kas nuo jų „pasislėpė“.

Auklėtojas. Atspėk, kas dingo?

Vaikai. Nugaišo vėpliai (juodaruda lapė, arktinė lapė, ruonis, ruonis, šiaurės elnias, kailinis ruonis).

Meškiukas. Ir aš taip pat turiu nuotrauką. Ją nutapė mano draugas dailininkas. Jame pavaizduotas mano tėtis – baltasis lokys.

Mokytojas pakabina paveikslą „Baltasis lokys“.

Auklėtojas. Vaikinai, sukurkime istoriją apie baltąjį lokį. Apie tai papasakosime visiems. Gal kas pasakys, kur ieškoti Umkos meškos tėvų. Ar sutinki?

Vaikai susėda prie stalų.

Auklėtojas. Umka, atsisėsk ir paklausyk, ar pasakysime teisingai. Kas čia?

Vaikai. Tai baltasis lokys.

Auklėtojas. Kur gyvena baltasis lokys?

Vaikai. Jis gyvena tolimoje Šiaurėje, kur daug sniego ir ledo.

Vaikai piešia apskritime Vs 1 snaiges, sniego pusnis, ledo lytis ...

Auklėtojas. kas jis toks? Kokie yra žodžiai-ženklai.

Vaikai. Jis didelis, baltas, stiprus, greitas, plėšrus, gudrus ...

Vaikai nupiešia ženklą „?“ 2 apskritime.

Auklėtojas. Kas yra baltojo lokio kūnas, kuo jis padengtas?

Vaikai. Baltasis lokys turi ilgą, didelį, stiprų kūną, padengtą storais, ilgais, baltais arba gelsvais plaukais.

Vaikai piešia lokio plaukus ratu L 3. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į centrinį ratą.

Auklėtojas. Kieno ego yra veidas?

Vaikai. Tai meškos veidas.

Auklėtojas. Apsvarstykite meškos veidą paveikslėlyje. Apibūdink tai.

Vaikai. Meškos galva pailga, trikampė. Ant galvos yra dvi mažos, juodos, aštrios akys: jautri, juoda nosis ir burna su aštriais dantimis. Meškos ausys mažos, ovalios.

Auklėtojas. Kai meška neria, jis prispaudžia ausis prie galvos ir vanduo į jas nepatenka. Kas yra baltojo lokio kaklas?

Vaikai. Baltojo lokio kaklas ilgas.

Pedagogas Kokios yra baltojo lokio kojos?

Vaikai Baltasis lokys turi keturias kojas trumpais, bet aštriais nagais.

Auklėtojas. Jo letenos labai plačios, todėl gali plaukti ilgai ir greitai. Padai aptraukti stora vilna, kad nesušaltų letenėlės.

Vaikai rašo raidę „CH“ apskritime ЛЛ 4.

Auklėtojas. Ką valgo baltasis lokys? Ką jis medžioja?

Vaikai. Jis medžioja jūros gyvūnus – ruonius, gaudo žuvis.

Vaikai ratu nupieši 5 žuvis ir ruonį.

Auklėtojas. O ką dar gali padaryti baltasis lokys, vardink žodžius-veiksmus.

Vaikai. Nardyti, plaukioti, medžioti, sėlinti, bėgioti, vaikščioti, čiuožti (nuokalnėn) ...

Vaikai apskritime Nr.6 nupieši kalną, šalia kalno – vandenį, o prie kalno – meškos pėdsakus arba nupiešia ranką (funkcijos simbolį).

Auklėtojas. Kokios meškos yra mamos, kaip jos prižiūri lokius?

Vaikai. Meškos yra malonios, rūpestingos motinos. Meška sniege kasa duobę, kurioje gimsta jos jaunikliai. Jie maži, akli, kurtieji, juokingi. Meškos motina juos prižiūri, žaidžia, moko medžioti.

Vaikai į 7 ratą užrašo žodį „MAMA“.

Auklėtojas. Įsivaizduokite, kad sutikote baltąjį lokį. kaip jausitės? Pradėkite savo istoriją taip: „Jei aš pamačiau baltąjį lokį ...“

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Nupieškite save aštuntajame apskritime.

Vaikai atlieka užduotį.

Auklėtojas. Kas nori papasakoti apie baltąjį lokį?

Vaikai atpasakoja istoriją grandinėje pagal modelio schemą.

Auklėtojas. Šauniai padirbėta! Kas iš jūsų nori papasakoti apie baltąjį lokį?

Meškiukas. Tai labai sunki užduotis, aš to nebūčiau galėjęs padaryti.

Auklėtojas. Mūsų vaikinai įpratę kovoti su sunkumais, o dabar jie mums tai parodys.

Vienas vaikas aprašo baltąjį lokį ir paveikslėlyje parodo viską, apie ką kalba.

Auklėtojas. Baltųjų lokių Žemėje nėra tiek daug, todėl juos medžioti draudžiama, jie įrašyti į „Raudonąją knygą“. Grįžkime namo ir papasakokime visiems apie baltuosius lokius – Umkos tėvus. Gal kas nors juos matė. Tuo tarpu meškiuką pasiimsime su savimi, kad jam vienam nebūtų nuobodu.

Sukite ant vienos kojos

Ir tu grįši į darželį!

Vaikai atlieka užduotį.

Meškiukas. Kokia buvo įdomi kelionė. Ačiū vaikinai! Mielai gyvensiu tavo nuostabiame darželyje.

Pamokos santrauka

Tema: „Baltasis lokys“

Programinės įrangos turinys

A) Korekcinės auklėjamosios užduotys

1. Išmokite dirbti pagal schemą, vadovaudamiesi piešimo seka.

2. Formuoti gebėjimą pavaizduoti gyvūnus, tiksliai perteikiant bruožus išvaizda ir proporcijos.

3. Stiprinti vaikų įgūdžius teisingai sukurti paveikslo kompoziciją.

4. Skatinkite norą piešinyje perteikti savo įspūdžius apie jus supantį pasaulį, papildydami vaizdą peizažo elementais (snaigėmis, šiaurės pašvaiste)

5. Išmokyti perteikti gyvūno plaukų struktūrą klijų šepetėlio pagalba „poke“ technika.

6. Sukonkretinkite esamas idėjas apie Šiaurę ir Šiaurės gyvūnus

B). Korekcinės ir lavinimo užduotys

1. Lavinti vizualinį suvokimą, dėmesį, dirbant su pavyzdžiu, laikantis piešimo algoritmo.

2. Ugdyti psichines operacijas atnaujinant žinias apie Šiaurės gamtą ir gyvūnus.

3. Ugdyti nuoseklią monologinę kalbą, abipusę bendravimo formą gyvūno apibūdinimo procese.

4. Praturtinti ir aktyvinti vaikų žodyną ta tema (Šiaurės, Šiaurės ašigalis, ledas, šiaurės pašvaistė, šaltis, poliarinis, ledkalnis)

5. Ugdykite vaikų kūrybiškumą: vaizduotės ypatumai.

V). Korekcinės auklėjamosios užduotys

1. Ugdyti savarankiškumą renkantis spalvas (įvaizdžio užbaigimo procese)

2. Išmokti pajusti ir vaizde perteikti šiaurės gamtos grožį.

3. Ugdykite meilę gamtai.

4. Vizualinė veikla. Toliau dirbkite su vaizdo tvarkingumu, teisingu šepetėlių tvarkymu.

Pamokos medžiaga ir organizavimo forma

Pamoka vyksta dailės studijoje darželis... Dėl mokymosi veikla sudarytos optimalios sąlygos. Prieš vaikus – vaizdinė medžiaga: iliustracijos su Šiaurės gamta, baltojo lokio atvaizdai (žaislai, nuotraukos, piešiniai). Medžiaga: balta ir guašas mėlynos spalvos; paletė; tamsinti mėlyni lakštai; klijai ir akvarelės teptukas; medvilniniai tamponai.

Metodai ir technikos

Objekto rodymas, objekto piešimas iš gamtos, vaizdo technikų rodymas, judesių atkūrimas ore; žodinis paaiškinimas, dalyko nagrinėjimas, darbo analizė, darbo palyginimas su imtimi, veiksmų komentavimas, kaip pavyzdį naudojant suaugusio žmogaus kalbą.

Preliminarus darbas

Pamokos išvakarėse vyksta pokalbis apie Šiaurę kaip kolektyvinę sąvoką, jai būdingus bruožus. Iliustracijų „Šiaurės vaikai“, „Šiaurės pašvaistė“, „Iš šiaurės į pietus“ svarstymas N. Charušinas; nagrinėjant maketą „Šiaurės ašigalyje“. Skaitymas ir atpasakojimas grožinė literatūra: Jukagirų pasakos "Kodėl baltasis lokys turi juodą nosį", "Kas gyvena šaltoje jūroje?"

Pamokos eiga. Pedagogas: Vaikinai, mes daug kalbėjome apie šiaurės gamtą ir gyvūnus, skaitėme knygas, perpasakojome istorijas, žiūrėjome iliustracijas ir sukūrėme istoriją pagal siužetinių paveikslėlių seriją su išankstiniu jų išdėstymu siužeto sekoje. Dabar užmerkime akis ir įsivaizduokime, kad esame Šiaurės ašigalyje. Koks oras Šiaurės ašigalyje? Teisingai šalta, pučia šaltas vėjas (w-w-w), kaukia pūga (oo-oo-oo), visa žemė apsnigta. Vaikinai, kokie gyvūnai gyvena šiaurėje? (Vaikų atsakymai). Vaikinai, atspėk mįslę.

Tarp sniego ir ledo nebadauja,

Žuvims nardyti į šaltą vandenį,

Jį gelbsti stora balta vilna,

Šildo nuo šalčio.

Kaip manai, apie kokį gyvūną ši mįslė? (vaikų atsakymai) Taip, mįslė apie baltąjį lokį. Tai didžiulis žvėris, didžiausias plėšrūnas mūsų planetoje. Šiandien piešime baltąjį lokį, o tada surengsime savo baltųjų lokių parodą.

Norėdami gerai nupiešti lokį, pažvelkime į jį atidžiai. Kas tai yra lokio kūnas? (Vaikų atsakymai). Kokia liemens forma? (Vaikų atsakymai). Teisingai ovalo formos. Ką dar turi lokys? (galva). O kokia galvos forma? (Vaikų atsakymai). Teisingai apvalus. Su kokia pagalba lokys juda? (Vaikų atsakymai) Kaip atrodo meškos letenos, kokios jos formos (ovalios, bet pailgos)? (Vaikų atsakymai).

Pažiūrėkite, kuris lokys turi didesnį kūną ar galvą? (Vaikų atsakymai). Kur yra galva? (jei vaikams sunku, mokytojas atsako, kad galva yra priešais (virš) kūno ir yra sujungta su juo galingu trumpu kaklu). Kur yra lokio letenos (kūno apačioje)? Kiek letenų turi lokys (2 priekines ir 2 užpakalines kojas)? (Vaikų atsakymai). Pažiūrėkite, kas yra ant lokio galvos (ausų)? (Vaikų atsakymai). Kokios formos jie (pusapvaliai)? (Vaikų atsakymai). Ar meškos ausys didelės ar mažos? (Vaikų atsakymai). Kur jie yra? (Vaikų atsakymai). Kas dar yra ant meškos galvos (akys, nosis)? (Vaikų atsakymai). Pažiūrėkite, ką lokys turi ant kūno (uodegos)? (Vaikų atsakymai). Kokia tai forma? (Vaikų atsakymai). Pažvelkite į lokio letenas, kas jos (nagai)? (Vaikų atsakymai)

Vaikinai, kokios spalvos yra lokys? (Vaikų atsakymai). Balta spalva padaro lokį nematomą sniege. O kokios spalvos akys, nosis ir nagai? (Vaikų atsakymai)

Puiku, jūs atidžiai apžiūrėjote lokį. O, vaikinai, ir lokys nori žaisti su jumis. Sustokime ratu ir žaiskime su juo.

Taip šoka merginų ir berniukų pirštai (rankos į priekį, pirštų judesiai)

Prie jų priėjo lokys, šleivapėdis lokys (siūbuoja iš vienos pusės į kitą)

Jis nori paliesti pirštus prie vaikų. Ir slėpėme pirštus, slėpėmės, slėpėmės (rankas slepiame už nugaros). Letena nepaliesi, letenėle, letenėle (grasina pirštu).

Kokie geri bičiuliai! Mishka mėgavosi žaisti su tavimi. O dabar atsisėskime ir nupieškime pūkuotą baltą meškiuką juodomis akimis, nosimi ir nagais. Dabar aš akvareliniu teptuku baltais dažais nudažysiu ovalą lapo viduryje, o jūs ant lapo sausu teptuku nupiešite ovalą. Žiūrėk, aš turiu ovalų kūną. Dabar švelniai panardinate teptuką į dažus ir ant lapo nupiešite ovalą (vaikai piešia).

Dabar nupiešime meškiuko galvą, pažiūrėkit kaip nupiešsiu (komentuodamas: galva apvali ir mažesnė už kūną, esanti virš kūno). Dabar nupiešite meškos galvą (piešia vaikai). Puiku, jie padarė viską.

Pažiūrėkite, vaikinai, kaip aš nupiešiu meškiukui letenas. Žiūrėk, mūsų lokys vaikšto: pirmiausia nupiešiu 2 priekines, o paskui 2 užpakalines kojas. Dabar taip pat stengiatės atsargiai nupiešti meškos letenas (komentuodamas: letenėlės ovalios, bet pailgos) (piešia vaikai).

Dabar piešiu ausis ant meškos galvos (komentuodamas: ausys mažos, pusapvalės) (piešia vaikai). Dabar ant meškos liemens nupiešiu kuoduką (komentuodamas: mažą ovalią uodegėlę) (piešia vaikai)

Žiūrėk, dabar paimsiu klijų teptuką ir apsivilksiu meškiukui baltą kailinį. Teptuko galiuką pamerkiu į baltus dažus ir tokiais "pokšteliais" (atsargiai, neperžengiu kontūro) ištepau visą meškiuką. Dabar nupiešite ir kailinį meškučiui (piešia vaikai).

Dabar, vaikinai, aš imsiu vatos tamponu, pamerksiu į juodus dažus ir nupiešiu ant meškos galvos akis (komentuodama: meška stovi šonu ir todėl kitos akies nematome), o ant snukio galiuko nupiešiu juodą nosį. Dabar paimkite vatos tamponą, pamerkite jį į juodus dažus ir švelniai (stipriai nespausdami) pirmiausia patraukite į lokį akį, tada nosį.

Dabar aš nupiešiu nagus ant meškos letenų. Norėdami tai padaryti, paimsiu akvarelinį teptuką, pamirkysiu jį juodais dažais ir atsargiai nubrėžiu nagus ant kojų. Dabar taip pat imi akvarelės teptuką ir pieši ant meškos letenų nagučius (piešia vaikai). Kad lokiai atsidurtų Šiaurėje, galite papildyti savo piešinį – pavyzdžiui, nupiešti ledo lytis, snaiges ar šiaurės pašvaistę (vaikai piešia patys). Dabar pažiūrėkime į piešinius (darbas dėliojamas ir svarstomas kartu su vaikais; laisvi vaikų pasisakymai į svarbiausius auklėtojos klausimus). Mūsų baltieji lokiai išėjo pasivaikščioti. Pasigrožėkime savo meškomis. Kokie jie visi pasirodė gražūs, purūs (diferencinis piešinių vertinimas). Mes, vaikinai, surengsime jūsų piešinių parodą. Kaip vadinsime savo parodą? (vaikų atsakymai). Ar tau patiko piešti? Dabar jūs patys galite piešti baltuosius lokius namuose ar grupėje. Mūsų pamoka baigėsi.

Nadežda Michailovna Epifantseva
GCD „Baltasis lokys“ santrauka

Pamokos tikslas:

Išplėskite vaikų idėjas apie poliarinį gyvenimą turėti, apie jo prisitaikymą prie gyvenimo Tolimojoje Šiaurėje; supažindinti su baltos spalvos išvaizda, įpročiais, išskirtiniais bruožais turėti.

Užduotys:

1. Ugdykite susidomėjimą šaltų šalių gyvūnais.

2. Išmokykite vaikus panaudoti savo žinias ir idėjas apie baltos spalvos išvaizdos ypatybes turėti.

3. Formuoti gebėjimą vaizduoti kišti lokį

4. Ugdyti vaikų gebėjimą piešinyje perteikti paprastą siužetą su vienu personažu (Baltoji meška) .

5. Lavinti kūrybinius vaiko gebėjimus, ypač vaizduotę.

Medžiaga pamokai:

Iliustracijos su Šiaurės gamta,

Baltos spalvos vaizdas turėti(žaislai, nuotraukos, piešiniai);

Preliminarus darbas:

Kalbėkite apie šaltų šalių gyvūnus,

Nagrinėjant paveikslų seriją „Šiaurės gyvūnai“,

Skaitant Y. Jakovlevo istoriją "Umka".

Di "Kas ką valgo?", "Atspėk gyvūną", – Sužinok, kieno pėdsakai?.

Pamokos eiga

Auklėtojas: Vaikinai, spėkit mįslė:

Mėgstu maudytis ir pliuškenti

Kur šaltas vanduo.

Į salto sniego krūvose,

Kur žiema visada, visada.

Baltas kailis ir riebalinis sluoksnis

Kiekvienas, patekęs į bėdą, padės.

Vaikai: Baltoji meška.

Auklėtojas: Teisingai. Šiandien mes susipažinsime Baltoji meška.

pasvarstykime turėti kuris parodytas mūsų paveikslėlyje. Tai didžiulis žvėris, didžiausias plėšrūnas mūsų planetoje. Turi turėti yra didelė apvali galva. Jis yra priekyje (aukščiau) liemuo, ir yra sujungtas su juo galingu trumpu kaklu. Ant galvos lokys ten yra maži, pusapvalės ausys. Ant veido lokys turi akis ir nosį. Jie juodi kaip anglis. Turi turėti didelis ovalus kūnas. Turi lokys galingas, pailgos, ovalo formos letenos, esančios kūno apačioje, 4 iš jų, 2 priekinės ir 2 užpakalinės kojos. Nagai ant letenų. Ir taip pat pas lokys turi uodegą.

Auklėtojas:

Ką tu žinai apie baltą turėti? Kokį gyvenimą jis veda? Ką jis valgo? Kaip jis gauna maistą?

Vaikų atsakymai.

Didaktinis žaidimas „Ką valgo turėti

Siūlyti baltai turėti? (Vaikų atsakymai).

Mokytojas pateikia paveikslėlius, o vaikai pasirenka tinkamas parinktis.

– Taip, pasakė tas, kuris siūlė meškiukui duoti žuvies, bet jis nevalgo saldumynų ir sausainių! Baltieji lokiai mėgsta – žuvis, smulkūs jūrų gyvūnai, jūros dumbliai, paukščių kiaušiniai ...

Vaikinai, koks jis? Kokie yra žodžiai-ženklai. - Didelis, stiprus, greitas, gudrus, plėšrus. Dabar nupieškime. Bet pirmiausia šiek tiek sušilkime

Fizinis lavinimas

Uždedame rankas ant pečių

Pradedame juos sukti.

Taigi taisysime laikyseną.

Vienas du trys keturi Penki! (Rankos prie pečių, riečiantys pečius pirmyn ir atgal.)

Mes dedame rankas prieš krūtinę,

Padaliname į šonus.

Darysime apšilimą

Bet kokiu oru. (Rankos prieš krūtinę, trūkčiojančios rankos į šonus.)

Pakelkite dešinę ranką

O kitą nuleiskime žemyn.

Mes jas keičiame

Mes sklandžiai judiname rankas. (Viena tiesi ranka aukštyn, kita žemyn, lygi

Viena ranka nuleidžiama, o kita tuo pačiu metu pakeliama.)

Dabar susiburkime

Eikime viską į vietas. (Eina vietoje.)

Parodykite ir paaiškinkite piešimo būdą.

1. Lapo centre nubrėžkite didelio siluetą turėti... Kaip mes pradedame piešti? (nuo galvos, tada kūnas ir 4 kojos, uodega.)

2. Poke metodu nudažome mūsų turėti, stengiantis tiksliai perteikti gyvūno išvaizdos ypatumus (nosis, akys, ausys, uodega)

Auklėtojas: Grožėkimės mūsų meškos... Kokie jie visi pasirodė gražūs, purūs. Dabar juos galite piešti patys namuose. meškos ir įtikti tėvams. Ir šios baltas savo parodą papuošime grožybėmis. Mūsų pamoka baigėsi.

Susijusios publikacijos:

Laba diena, mieli draugai, kolegos ir mano puslapio svečiai! Jūsų dėmesiui pristatau piešimo pamokos fotoreportažą su aplikacijos elementais.

Auklėtojo vaizdinės veiklos ir muzikos vadovo integruotos pamokos „Balta pamoka“ konspektas„Baltoji pamoka“ (integracija edukacinės sritys„Meninės-estetinės plėtros“ kryptis – vizualinė veikla ir.

Tiesioginės edukacinės veiklos „Piešimas putų guma naudojant trafaretą“ Baltasis lokys“ santrauka Meninio ir estetinio tobulėjimo pamokos santrauka Tema: „Piešimas putų guma naudojant trafaretą“ Baltasis meškiukas „Tikslai: Ugdomasis :.

GCD santrauka 2–3 metų vaikams „Laukiniai gyvūnai“: „kiškis, vilkas, lokys“. Autorius: Ismailova Egan Mukheddinovna, ANO DO "Vaikystės planetos" Lada "" Vesnyanochka "d / s Nr. 63 (Samaros regionas, Toljatis) auklėtoja. Įranga.

GCD „Rusų liaudies pasakos“ Maša ir lokys“ santrauka Naudotos šiuolaikinės edukacinės technologijos: žaidimas. Tikslas: tęsti pasakos „Maša ir lokys“ studijas. Tikslai: tobulėti.

„Kaip gyvena baltasis lokys“. Edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti santrauka Abstraktus švietėjiška veikla apie kalbos raidą Perpasakojimas „Kaip gyvena baltasis lokys“ Tikslas: Perpasakojimo „Kaip gyvena baltasis lokys“ sudarymas.

savivaldybės valstybinė švietimo įstaiga

14 mokykla, Khasavyurt RD

Pamokos santrauka

supančio pasaulio tema

1 klasė

Tema: "Kur gyvena baltieji lokiai?"

paruošta:

mokytojas pradines klases

Akaeva A.M.

Pamoka-kelionė šia tema

« Pasaulis„1 klasėje.

Pamokos tema : "Kur gyvena baltieji lokiai?"

Pamokos tikslas:

Sąlygų sudarymas sąvokai „Šiaurės ašigalis, Pietų ašigalis“ formuotis;

pažintinio susidomėjimo šių vietovių fauna ugdymas;

kontroliuojančios programos medžiagos įsisavinimo lygį.

Užduotys:

    Edukacinis: supažindinti su naujomis sąvokomis, užtvirtinti pagrindinę programos medžiagą atliekant namų darbų patikrinimą;

    Ugdomasis: ugdyti pažintinį domėjimąsi juos supančiu pasauliu;

Didaktinė medžiaga ir įranga: kompiuteris, gaublys, plakatas, vaizduojantis Arkties vandenyno, Antarktidos gyvūnus; modelis "Septynių gėlių gėlė". Skaidrės iš pristatymo „Kur gyvena baltieji lokiai?

Per užsiėmimus

1. Organizacinis momentas .

Sveiki, vaikinai!

Ar tau viskas gerai?

Ar esate pasirengęs sunkiai dirbti?

Na, nepatingėkime.

P patikrinkite, ar viskas yra vietoje

Ir visi ramiai sėdime kartu.

2 . Apsisprendimas veiklai .

(Ant lentos - Skruzdėlės ir Išmintingojo vėžlio piešinys)

Vaikinai, pažiūrėkite, mūsų herojai vėl atvyko pas mus: Išmintingasis vėžlys ir Skruzdėlės klausimas. Išmintingas vėžlys jums paruošė mįslę.


2 skaidrės numeris.

Tarp sniego ir ledo nebadauja,

Žuvims neria į šaltą vandenį.

Gelbsti stora balta vilna

Ir tai saugo jį nuo šalčio. (Baltoji meška)

3 skaidrės numeris

Vaikinai, bet Ant Question vakar peržiūrėjo albumą su zoologijos sode darytomis nuotraukomis. O vienoje nuotraukoje aptvare su baseinu matė baltąjį lokį. Ir jam kilo klausimas:"Kur gyvena baltieji lokiai?", "Kur yra jų tėvynė?"

3. Pamokos temos paskelbimas. Tikslų nustatymas.

Vaikinai, kur gyvena baltieji lokiai? Kas žino? (girdimi vaikų atsakymai)

4 skaidrės numeris

-Žinai, „Ant Question“ kviečia keliauti į šiaurę ir sužinoti, kur gyvena baltieji lokiai. Ar norite leistis į kelionę? (girdimi vaikų atsakymai)

Keliaudami turime atsakyti į klausimą: kur gyvena baltieji lokiai?

(Lentoje pasirodo klausimo įrašas ir tai yra pamokos tema).

4. Darbas pamokos tema

Vaikinai, norėdami išvykti į kelionę, turime gerai pasiruošti kartu su jumis ir išstudijuoti savo maršrutą. Kaip manote, ar šiaurėje šalta?

(girdimi vaikų atsakymai)

Tada mums reikia skubiai apsiginkluoti viskuo, ko mums reikia.

Atidarykite darbaknyges pagal žymę 31 puslapyje. Raskite 1 užduotį. Apsvarstykite piešinį. Paprastu pieštuku apibraukite tai, ko jums reikia šiaurėje.(Eina savarankiškas darbas studentai).

5 skaidrės numeris

Tikrinama. Ko mums reikia šiaurėje? Įvertinkite savo atsakymą. (Vertinimas signalinėmis kortelėmis)

Uždarėme Darbo knygas, padėjome ant stalo krašto.

Dabar apibrėžkime savo maršrutą. Ir tam mums reikia gaublio. Vaikinai, kas yra gaublys? (Klausomi vaikų atsakymai). Kas gali man parodyti Žemės rutulio šiaurę? (Studentai rodo šiaurės regioną, jei ne, tada parodo pats mokytojas)

6 skaidrės numeris

Kadangi sakėte, kad lokiai gyvena ten, kur šalta, sniegas ir ledas, tai žemėje yra labai šaltas regionas – tai Arkties vandenynas.

7 skaidrės numeris

Didelis dalis Arkties vandenyno nuolat yra padengta ledu ir sniegu. Šioje Žemės srityje yra Šiaurės ašigalis .

8 skaidrė

- Arkties vandenyno salos - Arkties ... Ši vietovė išsiskiria savotišku oru. Čia ilga žiema ir trumpa vasara su baltomis naktimis, kai saulė beveik nepalieka dangaus. Sniegas beveik guli ištisus metus... Nuo spalio vidurio iki vasario pabaigos ilgaipoliarinė naktis kai saulės nesimato. Temperatūra šiuo metu gali nukristi iki -60 laipsnių.

9 skaidrė

Tačiau yra ir kita šalta sritis – tai Antarktida. Antarktida yra didžiulė sausumos teritorija, padengta storu ledo sluoksniu. Šioje Žemės srityje yraPietų ašigalis .

10 skaidrės numeris

Pietų ašigalis esantis žemutinėje pietinėje Žemės rutulio dalyje.

11 skaidrės numeris

Antarktida yra kraštutiniuose pietuose pasaulis... Ištisus metus jo žemė yra padengta sniegu. Antarktidoje yra ne tik Pietų Žemės ašigalis, bet ir Šalčio ašigalis. Žiemą temperatūra nukrenta iki -80 laipsnių. Vasara čia šaltesnė nei pas mus žiema.

Na, maršrutas nustatytas. Ar galite leistis į kelionę ir sužinoti, kur gyvena baltieji lokiai? Dabar paprašysiu mokinių, ant kurių stalų yra geltoni žetonai, užimti vietą mūsų kūrybinėse dirbtuvėse. Mūsų kelionės metu jie apgyvendins gyvūnus, apie kuriuos sužinome, buveinėse, kuriose jie gyvena. Na, dabar eime. Ir stebuklinga gėlė mums padėsC v e T ir Į - SU e m ir c v e T ir Į .

5. Kūno kultūra .


Skrisk, skrisk, žiedlapis,

Per vakarus į rytus

Per šiaurę, per pietus

Grįžkite ratu.

Kai tik paliesi žemę

Būti mano nuomone vedama.

Jie liepė man būti Šiaurės ašigalyje.

(Studentai sėdi prie savo stalo)

6. Darbo pamokos tema tęsinys.

12 skaidrės numeris

Pažiūrėkite, vaikinai, kas mus sutinka? (girdimi vaikų atsakymai)

Vaikinai, paprašykime išmintingo vėžlio papasakoti, ką ji žino apie baltuosius lokius?

13 skaidrės numeris

Baltoji meška - vienas didžiausių sausumos plėšrūnų.

Jo ilgis siekia 3 m, svoris iki 1000 kg.

Baltieji lokiai negyvena niekur, išskyrus Arktį. Graikų kalba „arctus“ yra lokys. Manoma, kad šio Žemės regiono pavadinimas siejamas su čia gyvenančiais baltaisiais lokiais. Visą gyvenimą jie praleidžia lede ir vandenyje. Baltasis lokys gali ilgai plaukti 4-5 kilometrų per valandą greičiu, gerai neria ir keletą minučių gali praleisti po vandeniu. Minta ruoniais, žuvimis ir paukščiais. Atėjus laikui įgyti palikuonių, lokys įlipa į sniego urvą. Meškiuko ką tik gimę jaunikliai savo dydžiu yra panašūs į ką tik gimusį kačiuką. Kol jaunikliai neužauga, lokys nepalieka sniego duobės. Skirtingai nei rudas lokys, baltieji lokiai neužmiega žiemos miego. Meška įrašyta į Raudonąją knygą.

Ar manote, kad tokiomis šaltomis oro sąlygomis gali gyventi kiti gyvūnai? (girdimi vaikų atsakymai)

14 skaidrės numeris

Atidarykite žymų mokymo programą 12 puslapyje. Atidžiai žiūrėkite. Skaitykite dar kartą, kas mus pasitinka Šiaurės ašigalyje? (skua, baltasis lokys, menkė, vėplys, ruonis).

Kreipkimės į Išmintingąjį vėžlį ir papasakokime apie kitus Tolimosios Šiaurės gyvūnus.

15 skaidrės numeris

Gyvena Arktyje vėplius. Šis milžinas nebijo lokių. Nors vėžys turi aštrias, galingas iltis, jis pats savaime yra nekenksmingas. Jam reikia ilčių, kad galėtų iš dumblo iškasti kriaukles ir suvalgyti jų turinį.

16 skaidrės numeris

Kitas Arkties gyventojas - antspaudas. Jis valgo žuvį. Ruonis gražiai plaukia ir neria. Vietoj kojų jis turi pelekus. Ruonis gali ilgai išbūti po vandeniu, tačiau jam būtinai reikia oro, todėl karts nuo karto iškyla į paviršių paimti oro. Žiemą užšąlant vandens paviršiui, gyvūnas ledą laužo galva, kad neuždustų. Baltieji lokiai laukia ruonių prie skylių.

17 skaidrės numeris

Skuas panašūs į kirus, tačiau skiriasi nuo jų tamsia plunksnų spalva.

Išskirtinis daugumos skuų bruožas yra labai pailgos centrinės uodegos plunksnos.

18 skaidrės numeris


Bet Ant Voprosik kilo klausimas. O kas padeda Arkties gyvūnams ir paukščiams išgyventi tokiomis atšiauriomis sąlygomis?

19 skaidrės numeris

Arkties gyvūnai turi didelį poodinį riebalų sluoksnį, storą odos sluoksnį, storą kailį ar pūką.

Vis dėlto savininkas Šiaurės ašigalyje, žinoma, yra baltasis lokys. Tai eilėraštis apie baltąjį lokį, kurį vaikinai paruošė Išmintingajam vėžliui.(vaikų kalba)

Vieną rytą zoologijos sode

Ginčas rimtas, net karštas

Staiga pradėjo kaimynai

- Ruda ir balta - du lokiai.

- Kaip, bičiuli, tu tapai baltaodžiu?

Ką, tu suteptas kreida?

- Kas tu ruda?

Ar visa tai buvo užteršta žeme?

Matai, lokiai nesijuokia

Nerimaujama dėl jų kailio spalvos.

Kas piešė, atsakyk,

Ar šie lokiai yra skirtingų spalvų?

Pasakykite man, vaikinai, kur gyvena baltieji lokiai? Rodyti pasaulyje. Dabar paprašysiu užimti vietą vaikų, turinčių rožinius žetonus, kūrybinėse dirbtuvėse. O jums siūlau keliauti toliau ir aplankyti Pietų ašigalį. Galbūt ten gyvena ir baltieji lokiai. Vaikinai, ar manote, kad šilti drabužiai pravers, jei atsidursime Pietų ašigalyje, Antarktidoje? Taigi nuplėšiame dar vieną žiedlapį nuo mūsųC v e T ir Į a - SU e m ir c v e T ir Į a ir pasakyk stebuklingus žodžius.

7
... Fizinis lavinimas.

Skrisk, skrisk, žiedlapis,

Per vakarus į rytus

Per šiaurę, per pietus

Grįžkite ratu.

Kai tik paliesi žemę

Būk vadovaujamas mano nuomone.

Pasakyk man būti Pietų ašigalis.


8. Tęsti darbą pamokos tema.

20 skaidrės numeris

Pingvinai pasitinka mus. Vėl atsigręžkime į išmintingą vėžlį. Kas yra pingvinai?

21 skaidrės numeris

Pingvinai - vietiniai Antarktidos gyventojai. Prisimenate, kad šis paukštis negali skraidyti, bet gerai plaukia. Pingvinai valgo žuvį. Pingvino patelė deda tik vieną kiaušinį. Pingvinai lizdų neturi. Antarktidoje jų iš jo pagaminti negalima, todėl pingvino patelė vienintelį kiaušinį deda ant letenų ir dengia kūnu ant viršaus. Taip kiaušinis išlieka šiltas. Pingvinai savo jauniklius ne inkubuoja, o „stovi“. Kol motina-pingvinas "stovi" kiaušinį, tėvas-pingvinas gauna jai maisto ir atneša.

O štai vaikinai žino eilėraštį apie pingvinus, klausykite Išmintingojo vėžlio.

Iš dangaus aukštumų

Žuvėdra sušuko pingvinui:

„Sako, pingvinai, kad tu...

Paukštis tik pusė.

Negera paukščiui bėgti,

Juk ji turi skristi!

Paukštis didžiuojasi savo sparnais

Ji be sparnų bevertė“.

Ir pingvinas turi mažai sielvarto,

Atsakymai žuvėdrai:

„Mūsų dangus yra jūra,

Mes skrendame po vandeniu!

O Išmintingas vėžlys nori jums parodyti Pietų ašigalio gyvūnus.

22, 23, 24 skaidrės. (albatrosas, ruonis leopardas, ledžuvė)

(Mokytojas vadovaujasi laiku, jei yra pakankamai laiko, galite pateikti trumpą informaciją apie šiuos gyvūnus, jei nėra pakankamai laiko, tada tiesiog parodykite ekrane)

Albatrosas. Albatrosas yra labai didelis ir stiprus paukštis. Ji gali nuskristi iki 1000 km per dieną. Šis paukštis gali savaitėmis nematyti žemės, visą laiką praleisdamas virš jūros bangos. Albatrosai lizdus uolėtose salose su aukštais krantais. Taigi paukštis stengiasi kiek įmanoma labiau apsaugoti savo palikuonis nuo įvairių sausumos plėšrūnų. Patelė kartu su patinu kuria lizdą. Tai 25-30 cm gylio duobė, kurios skersmuo siekia pusę metro. Jie uždengia žole, samanomis ir lapais. Kiaušinis visada yra vienas ir didelis.

Jūrų leopardas. Jis gavo savo pavadinimą dėl dėmėtos odos, taip pat dėl ​​labai grobuoniško elgesio. Leopardo ruonis turi labai supaprastintą korpusą, kuris leidžia jam vystytis dideliu greičiu vandenyje. Leopardinis ruonis gali pasinerti į 300 m gylį.Nuolat medžioja ruonius ir pingvinus. Patinų svoris yra apie 270 kg, o patelių - 400 kg.

Ledinė žuvis. Ledas – žuvis turi labai skanią ir švelnią baltą mėsą. Ši žuvis yra didelis dugninis plėšrūnas, mintantis mažomis žuvimis. Ledžuvės gylis yra nuo 5 iki 800 m.

Sakykite man, vaikinai, ar Pietų ašigalyje yra baltųjų lokių? Ar mes juos matėme? (vaikų atsakymai).

Na, kad mūsų kelionė baigėsi ir laikas grįžti į mokyklą. (Mokytojas nuplėšia kitą žiedlapį ir ištaria žodžius)

Kai tik paliesi žemę

būti mano nuomone.

Papasakok mums būti mokykloje prie stalo.

9. Pamokos apibendrinimas.

Taigi, kur gyvena baltieji lokiai? Išmintingas vėžlys paruošė jums labai įdomų klausimą: „ Pagalvokite, ar baltieji lokiai medžioja pingvinus? »Prieš atsakydami į šį klausimą, prisiminkite, kur gyvena šie gyvūnai?

25 skaidrės numeris

Baltieji lokiai pingvinų nemedžioja, nes šie gyvūnai juose gyvena skirtingos sritysŽemė.

Padarykime išvadą iš pamokos. (skaidrės numeris 26)

10. Refleksija.

Taigi mūsų kelionė baigėsi. Ar jums patiko mūsų pamoka?

Dėkoju visiems vaikinams už kūrybiškumą, už įdomius atsakymus.



Ankstesnis straipsnis: Kitas straipsnis:

© 2015 m .
Apie svetainę | Kontaktai
| svetainės žemėlapį